Kuskil mälus on veel kümmekond aastat tagasi üle maailma käinud Pokemoni hullus. Siis oli see multikate ning pehmete mänguasjadena. Nüüd on Pokemon tagasi, aga uuel kujul.

Pokemon GO on mäng nutitelefonile, mis kasutab GPS-i ja paigutab tegelasi päris maailma, et saaksid neid otsima minna. Tehnoloogiliselt on tegu n-ö rikastatud või täiustatud reaalsusega. Pokemon GO puhul on selleks lisandiks peidetud tegelased. Kui leiad tegelasi üles, tuleb neid ka ühtlasi juurde.

Inimestele on omane mitte rahulduda reaalsusega, vaid pidevalt otsida ja uurida võimalusi, mis oleks, kui siin siiski on midagi veel. Pokemoni-usk on selle ehe väljendus – äkki nad siiski on olemas! Peame nad lihtsalt üles leidma.

Mäng, mis paneb liikuma

Mäng annab selleks reaalse võimaluse ja miljon kasutajat esimese viie päevaga näitab, kui väga sellist asja vaja oli. See on ühest küljest põgenemine reaalsusest, aga samas, võrreldes virtuaalreaalsusega ei ole ikka ka.

GO annab võimaluse elada mängus, aga samal ajal joosta ringi reaalsuses.

Kindel on see, et erinevalt kõigist varasematest arvutimängudest, paneb see liikuma, mis on kahtlemata hea.

Iga päev toob uusi lugusid inimestest, kes mänguhulluses on unustanud oma töökohustused (näiteks töö ajal koletisi jahtinud ja seejärel töö kaotanud Uberi-juht), sattunud kentsakatesse või ohtlikesse olukordadesse. Mööda tänavaid väljamõeldud tegelasi otsides võib keegi su tegevusest valesti aru saada või unustad ise kõik muu.

liigne populaarsus tõi piirangud

Mängu on populaarsuse tõttu piiratud ja see pole Eestis veel saadaval. Kuid arvata võib, et see hullus saab vaid kasvada ja kui mänguloojad jõuavad sinnamaale, et pakkuda seda tervele maailmale, saavad ka seni ekraanide taga istunud mängurid hakata lõpuks trenni tegema.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid