Oktoobris tutvustas Apple lõpuks maailmale uusi iPhone mudeleid, seekord siis 12 nimelisi. Koos tavapäraste kiirem ja võimsam uuendustega, räägitakse nüüd aga uue asjana ka MagSafe nimelisest tehnoloogiast. Kuna tegemist on päris huvitava ja mis seal salata ka mugava lahendusega, tutvustamegi seda nüüd pisut lähemalt.

 

Apple arvutite omanikud vast teavad, et tegelikult on sõnaühend MagSafe kasutuses juba küllaltki ammu ning sülearvutite juures tähendab see magneti abil kinnituvat laadijat. Ehk siis laadijat, mille sülearvuti poolne ots klõpsas end oma kohale magneti abil ning seda ei pidanud nii-öelda arvuti sisse torkama. Selline lahendus oli hea kahel põhjusel. Esiteks sai laadija nii kiiremini ühendada, eriti pimedas ja teiseks oli see võimalikes ohuolukordades turvalisem, kuna kogemata juhtmesse koperdades tuli see lihtsalt arvuti küljest lahti ning ei tõmmanud seda koos endaga kaasa.

 

Nüüd on aga MagSafe nimi kasutusele võetud ka telefonide juures ja laias laastus tähendab see ka sarnast lähenemist.

Lühidalt öeldes tähendab MagSafe seega magnetite süsteemi, mille abil kinnitub näiteks juhtmevaba laadija telefoni külge.

Pisut pikemalt rääkides tähendab MagSafe süsteem magnetitega varustatud telefoni ja lisaseadmeid. Laadija puhul siis laadijat ja telefoni. Magnetite abil kinnitub laadija telefoni tagumisele küljele, tänu millele on tagatud parim võimalik asukoht ja kindel ühendus. Lisaks saab telefoni nii ka laadimise ajal kasutada. Tavapäraselt on juhtmevaba laadimise puhul sageli just õige asukoha leidmine peavaluks, kuna energia ülekandmiseks peavad vastavad komponendid olema nii-öelda õiges kohas.

Tehnoloogiliselt on endiselt kasutusel Qi standard, mis tähendab, et laadida saab ka vanemaid iPhone telefone (alates mudelist 8 ja edasi), kuid nende puhul on kõik tavapärane, ehk laadija ei „lukustu“ magnetiga telefoni külge.

Lisaks aga saab tänu magnetitele süsteemi kasutada ka muuks otstarbeks, näiteks erinevate lisaseadmete puhul. Nii saab telefoni nüüd magneti abil autohoidjasse panna. Lisaks on Apple loonud terve hulga ümbriseid, mis samuti süsteemi toetavad.