Virtuaalreaalsuse seadmeid, nagu näiteks Oculus Rift, olen maininud ka varem, kuid olemas on veel teisigi ning hinna poolest odavamaid lahendusi oma esimese virtuaalmaailma kogemuse saamiseks.

Google Cardboard on täielik virtuaalreaalsuse platvorm, millega ettevõte 2014. aastal välja tuli. Süsteem on imelihtne ning koosneb kõigest mõnest üksikust lihtsasti kättesaadavast osast – kokkuvolditavast papist, kahest plastist läätsest, magnetist ja sinu isiklikust Android-telefonist.

Kui seade on kokku volditud (tavaliselt tulevad juba ostes kokkuvoldituna), ei ole tarvis teha muud, kui telefon läätsede taga asuvasse vahesse asetada ning rakendustepoest tõmmatud virtuaalreaalsuse rakendus tööle panna.

Õpetus

Nagu teistegi sarnaste seadmetega, on tarkvaral mängida tähtsaim roll. “Tarkvaramaagia” võtab üle, kui telefon on paigas ning Google Cardboardiga ühilduv rakendus mängib.

Tarkvara jagab ekraani kaheks ehk tekitab mõlemale silmale oma ekraani. Tulemuseks on ruumiline kujutis, mis täidab kogu sinu vaatevälja ning viib su täielikult virtuaalmaailma. Küljel oleva magnetist nupuga saad “suhelda” sind ümbritseva virtuaalreaalsusega (avada uksi, vahetada ümbrust jne) ning liikumissensoritega varustatud telefoni kasutades saad isegi virtuaalruumis ringi liikuda.

Google Cardboard on ülimalt lõbus ja odav vahend esimeseks virtuaalkogemuseks ning selle mõistmiseks on kõige lihtsam viis seda ise proovida. Laheda nutividina võid tellida näiteks eBay’st ning kui see on tehtud, siis proovi kindlasti ka selliseid rakendusi nagu Volvo Reality, Jack White Third-D ja Titans of Space.

 

Allikas: Google Cardboard gives you a rich virtual reality experience without a big price tag

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid