8tracks.comMida päev edasi, seda enam teenuseid on võimalik kasutada läbi internetiühenduse. Muusika kuulamine pole siinkohal mingi erand ning küllap paljud meie seast kasutavad oma lemmikmuusika kuulamiseks mõnda internetis asuvat teenust, olgu selleks siis YouTube, SoundCloud või mõni internetiraadio. 8tracks pole aga ei internetiraadio ega ka üksikute lugude mängimise teenus, lähenedes kogu ideele sootuks teise nurga alt. Kuidas, sellest kohe lähemalt.

8tracks muusikateenus internetis

screenshot-profile8tracks.com on 2008. aastal avatud sotsiaalne muusika-kuulamise online teenus, mille rajajaks David Porter. Teda lummas idee sotsiaalsel teel levivast muusikast, kus DJ-d koostavad kõigile kuulamiseks ja edasi jagamiseks muusikapaladest, mis koos hästi kõlavad, ja mida igaüks võib vastavalt enda maitsele ja teistelt saadud ideedele ka isemoodi koostada ja teistega jagada.

Vastavalt sellele põhimõttele toimib ka 8tracks’i veebikeskkonna teenus: Sul on võimalik kuulata teiste inimeste poolt koostatud muusikanimekirju, kuhu tuleb lisada vähemalt 8 lugu (keerates aga 8 pikali, kujule infty, moodustub lõpmatuse sümbol). Neid nimekirju võib liigitada muusikalise žanri või erinevate siltidega, mis võivad omakorda jaguneda meeleoludeks, olukordadeks või sümboliteks.

Loomulikult saab kasutajaks registreerudes ka ise muusikanimekirju luua, laadides üles oma muusikat või valides lugusid 8tracks’i väga suurest andmebaasist, mis on ühenduses nii SoundCloud’i kui ka YouTube’i veebiteenustega.

Siit tuleb välja ka 8tracks’i tehniline lahendus – teatavasti on nii YouTube’is kui ka SoundCloud’is tohutul hulgal muusikat ning 8tracks pakub võimalust saadaval olevat muusikat oma keskkonnas vastavalt kasutaja paremale äranägemisele (koostatud nimekiri) mängitada.

Sotsiaalne muusikateenus

screenshot-mixpage8tracks’i niigi dünaamilisele olemusele aitab kaasa ühendatus erinevate sotsiaalvõrgustikega, nagu Facebook, Twitter, Google+, Tumblr ja Instagram. Sellise ühenduse peamiseks eesmärgiks on Sinu koostatud või meeldivate muusikalistide jagamine oma sõprade-tuttavatega, samal ajal on sul võimalik jälgida ka sinu sõprade koostatud või neile meeldivaid muusikanimekirju.

Üheskoos tekitab selline sümbioos huvitava muusika avastamise keskkonna, millele annab vürtsi juurde erinevateks kategooriateks jagatud muusika. Kõige lihtsamal tasemel saab neid muusikanimekirju liigitada erinevateks žanriteks, nagu folk, rock, jazz, soul, r’n’b jne. screenshot-browse.gridMärksa huvitavama muusikavalikuni jõuab aga silte kasutades, mis väljendavad muusikakogu meeleolu (happy/rõõmus, peacufyl/rahulik, funny/naljakas jne) või ka mistahes muud silti. Siia alla käivad näiteks töömuusika (sildiga work) või duššimuusika (sildiga shower). Kategooriaid ja silte leidub väga suurel hulgal, endale sobiva leiab aga mitu silti või kategooriat kokku pannes. Näiteks soovides jažž’i žanri kuuluvat muusikat, mis võiks hästi sobida oma päevaspaa läbiviimiseks, tuleks 8tracks’i otsingusse kirjutada jazz + shower. Otsingutulemuste seast saad juba endale sobivaima muusikanimekirja leida.

Lisaks eelmainitud sotsiaalvõrgustikega ühendamisele saab 8tracks’i konto ühendada ka teiste muusikat pakkuvate teenustega, nagu näiteks SoundCloud. Kontode ühendamise tulemusel saad oma muusikanimekirja luues lisada ka SoundCloud’is juba meeldivateks märgitud lugusid. Soovides täpsemaid soovitusi vastavalt enda muusikamaitsele, võid 8tracks’i konto ühendada ka oma Last.fm veebiraadio teenusega.

Saadaval erinevatele seadmetele

screenshot-browse.list8tracks’ist ehk ei olekski põhjust Digitargas eraldi rääkida, kui tegemist oleks vaid pelgalt internetis kasutatava teenusega. Kuid just nimelt võimalus kuulata 8tracks’is koostatud muusikanimekirju otse erinevatelt nutiseadmetelt, kasutades selleks platvormile vastavat rakendust, annab teenusele sedavõrd muhedaid kasutusvõimalusi.

Android nutiseadmete kasutajad leiavad rakenduse Google Play poest siit, Windows 8 kasutajad (nii arvutis kui ka nutiseadmes) leiavad 8tracks’i Windows Poest siit ning mõistagi ei jää sellest ringist välja ka Apple kasutajad, kellele sobiv link Apple poodi on siin.

Lõpetuseks

8tracks.com on igati vaheldusrikas ja kergesti kasutatav muusikakuulamise veebiteenus või täpsemalt veebiraadio, mille kasutamine on kõigile tasuta. Õigupoolest on olemas ka 8tracks’i tasuline versioon, mille sisuks on keskkonnas erinevate reklaamide kaotamine ja mille eest tuleb kuueks kuuks välja käia 25 dollarit. Igaühe vaba valik, nagu on vaba ka valik just Sulle meeldivaid muusikapalu kuulata.

www.8tracks.com

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid