elion minutvMõned kuud on avalikus beetatestis (ehk klientidele avatud) olnud Elioni teenus minuTV, mis võimaldab vaadata telepilti otse ja tagantjärele, filme ning sarju nii telerist, arvutist kui nutiseadmetest. MinuTVd saad vaadata PC või Maci arvutiga, Androidi ja iOS (iPad, iPhone) nutiseadmetega, nutiTV klient saab pildi saata ka teleri ekraanile!

Teleri asemel, telerile lisaks?

Esimene põlevat küsimus, mis teenusega tutvudes tekib, on see, et kas siis nutiTVd ja telerit enam tarvis on? Aktiivsemale vaatajale pole need otseselt teineteist asendavad lahendused – kõik muud ekraanid peale teleri on üldjuhul väiksemad ja silmale veidi koormavamad.

Need, kes aga väga tihti telerit ei vaata, vaid soovivad näha mõnikord otseülekandeid, mingeid konkreetseid saateid või sarju ja on seda nõus tegema kasvõi telefonist, on aga kindlasti minuTV sihtrühmaks.

MinuTV vaatamiseks ei ole tarvis digiboksi ega eraldi seadet, piisab nutiseadmest või tahvelarvutist ning internetiühendusest. Ka korralik kiire 4G mobiilne internet on piisav minuTV kasutamiseks.

minutv mitmel ekraanil

Olen ise üpris väike telerivaataja ning võin väita, et teenus aeganõudvat telepildisõltuvust ei tekita. Küll aga on see väga mugav võimalus vaadata just seda sisu, mis oluliseks pean ja just siis, millal mulle sobib. Reklaamid saab ka edasi kerida.

Telekanalid – nii otsepilt kui salvestused

MinuTVga liitumisel saad kohe valida, milliseid telekanaleid pakutavatest minuTV Sinu jaoks salvestama hakkab. Valikus on 20 kanalit, sealhulgas enamus Eesti kanaleid, Foxi ja Sony meelelahutuskanalid, Eurosport, National Geographic Channel, Kid Zone TV jne. Miinusküljeks on see, et puudub võimalus vaadata kanaleid TV3 ja TV6.

minutv telekanalid

Valiku tegemise hetkest hakkab minuTV kõiki valitud kanali saateid salvestama. Kui oled teenust juba mõnda aega kasutanud, on sul võimalik järelvaadata kuni kahe nädala vanuseid salvestisi. Sealhulgas ka filme ja välismaiseid sarju.

Telekavast on sul võimalik mugavalt meelepärased saated endale ära märkida ning lisada ka meelespead, et Sa head saadet ikka maha ei magaks.

minutv - vaatamine, meelespead, salvestamine

Loomulikult saad minuTV kaudu vaadata ka kõigi nimetatud telekanalite otsepilti. Nii ei jää sul näiteks õhtused uudised, Eesti Laulu ülekanne või Rasmus Mägi järgmine jooksufinaal nägemata.

minutv otsepilt

Sarjad hooaegade kaupa?

MinuTV sisu pakub kindlasti suurt rõõmu sarjade sõpradele – neid saab vaadata lausa hooaegade kaupa. Mitmed hetke kuumimad telesarjad on juba praegu vaatamiseks olemas – Breaking Bad, Nip/Tuck, Femme Fatales, My Kitchen Rules, Hannibal jt. MinuTV sisu täieneb pidevalt.

Eelnevale lisaks muidugi ka kõik huvitavad sarjad, mida saad telekanalitest salvestada. Ehk siis – kõige uuem ja kuumem teletoodang, mis jõuab näiteks Foxi kanalitesse, on kohe ka minuTVs Sinu päralt.

sarjad - minutv

Vaatamisrõõm lastele ja filmisõpradele

MinuTV sisuvalikutes on pandud rohkelt rõhku lasteleprogrammi osas. Esiteks muidugi animafilmid eesotsas Lottega. Lisaks sellele rohkem ja vähem tuntud lastesarjad ja võimalus jälgida Kid Zone TV saateid, samuti kordusTV lastesaateid.

Filmivalik ei ole mõistagi võrreldav kinoga ning on ka mõnevõrra ahtam nutiTV filmiriiulist, kuid väärt meelelahutust leiab omajagu. Kõige tummisem on valik kodumaiste filmide osas, kus saad näiteks vaadata viimase aasta hitt-teoseid “Mandariinid” ja “Kertu”, aga ka vanemaid filme. Filmid on liigitatud žanrite kaupa – komöödiad, draamad, kodumaised filmid, õudukad, põnevikud ning venekeelsed filmid.

filmid minutv

Iga filmi puhul saad seadistada subtiitreid, keelt ja kvaliteeti.

filmi subtiitrite valik minutv

Kuidas minuTVga liituda?

MinuTV-ga saavad liituda kõik, kellel olemas arvuti või nutiseade ning internetiühendus (ükskõik, millise teenusepakkuja oma).

minutv - liitumine, hinnad

Seejuures nutiTV kliendiks olemine pole eelduseks, küll aga annab see lisavõimalusi, sest kui sul on olemas uue nutiTV salvestuse teenus, siis on minuTV sulle tasuta ja vastupidi.

1. minuTV teenusega saad liituda aadressilt www.minutv.ee

2. Logi sisse minuTV lehele, valikuid on väga erinevaid!

minutv sisselogimine

3. Vaata üle seaded, määra kanalid, mida soovid salvestada!

minutv seadistamine

4. Hakka vaatama sarju, filme, saateid, mis Sind huvitavad

Selleks, et saaksid teada, kas teenus sulle meeldib, saab minuTVd proovida 31 päeva tasuta!

Kui soovid vaadata minuTV-d korraga rohkem kui ühelt ekraanilt, lisandub iga ekraani eest kuutasu 2,5 €. Mobiiliga vaadates ka andmesidetasu.

minuTV koduleht

minuTV äpp Androidile

minuTV äpp iStore’s

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid