MinuTV – juhi Elioni nutiTV-d mobiilsete seadmete abil!

#nutitv #smartv

logoikoon.pngMinuTV on mobiilirakendus, mis töötab iOS ja Android tarkvaraga nutiseadmetel (telefonid, tahvelarvutid). Tänaseks on minuTV rakendust kasutamas ca 5500 iOSi ja 1200 Androidi kasutajat. Mobiilsete seadmete rakendus on eelkõige mõeldud Elioni nutiTV kliendile, kes saavad seeläbi kasutada mugavaid lisafunktsionaalsusi.

Lisa nutitelefoni abil meelespea või pane saated salvestama!
Põhimõtteliselt on rakenduse näol tegemist nutiTV puldiga, mida saab kasutada ajast ja kohast sõltumata. Mobiilirakendus võimaldab vaadata saatekava, milles on enam kui 100 kanalit, lisada, hallata ja käivitada salvestusi ning meelespäid kasvõi teiselt poolt maakera.

Näiteks – oled tööl ning meenub, et õhtul tuleb mõni hea film – paned oma nutitelefonist või tahvelarvutist meelespea telefoni ja/või teleriekraanile ilmuma. Või hoopiski selgub, et oled samal ajal trennis, kuid filmi tahaks siiski näha – pane see salvestama ja vaata seda siis, kui selleks aega on.

Vaheta kanaleid nutitelefoniga!
minutvapp.jpgKas on tuttav olukord, kus teleripult on kuhugi kadunud, kuid oleks vaja kiirelt kanalit vahetada? Sellisel juhul toimib seesama nutitelefon täpselt nagu teleripult – võta nutiseade kätte ning vaheta kanalit. Kasvõi teisest toast või õuest.

Sellised uued kasutusvõimalused toovad endaga kaasa suured muudatused senistes telerivaatamise harjumustes ning teevad kasutajate elu lihtsamaks. Kui varem juhtis telekava inimeste elu – uudised kell 21, film kell 22, lemmiksaade esmaspäeviti kell 20 jne, siis nüüd saab inimene ise otsustada, millal ta midagi vaatab. Ja seda kõike mobiiltelefoni kasutades, mis meil kõigil niikuinii alati kaasas on.

Vinged võimalused minuTV mobiilirakenduse kasutamiseks
1. Telekava, mis sisaldab üle 100 kanali. Väga mugav on saada ülevaade käimasolevate saadete kohta.
android_kava_koos_timeline_joonega_800.png 

2. Saadete-filmide detailse infoga tutvumine koos võimalusega hetkel käimasolev saade käivitada nutiTV-s.
android_saate_vaade_800.png 

3. Lisa meelespäid ja salvestusi. Meelespead ilmuvad nii telefoni kui ka nutiTV ekraanile. Salvestusi saad lisaks veel ka käivitada, eemaldada ja kustutada oma mobiilist.
single_program_800.png
 
4. Otsingu teostamine
android_otsing_800.png 

Kuidas siduda minuTV rakendus oma digiboksiga?
Selleks, et minuTV rakendust kasutada, ei pea tingimata olema Elioni klient. Kui nutiTV-d ei ole, siis saab minuTV rakendust kasutada telekavana ning lisada meelespäid, mis endast õigel hetkel telefoniekraanil märku annavad.

Elioni klientidel on eelis minuTV rakendusest viimast võtta ning selleks tuleb see siduda Elioni nutiTV-ga. Sidumisprotsess on üsna lihtne ja kiire:
logi minuTV rakendusse mõne kontoga sisse;
android_seaded_800.png
 
– seadete alt vali „sidumine nutiTVga“ ning seejärel sisesta oma digiboksile meelepärane nimi, näiteks „Elutuba“ ja küsi sidumiskoodi.
android_boksi_nime_sisestamine_800.png      

– sidumiskood sisesta nutiTV ekraanil valides: seaded -> kontoga sidumine -> sidumine sidumiskoodiga.
android_boksi_kood_k2es_800.png

– lõpuks sisesta viiekohaline sidumiskood, mille saad oma mobiiliekraanilt.
seaded.png

sidumine.png
         
Kust minuTV rakendus alla laadida?
Android Market
iTunes Store

Android
android-digitark.png

iOS
itunes-digitark.png

Video minuTV rakenduse kohta!

Artikli autor: Sander Aasna

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid