Milliste ümbristega oma nutiseadmeid vedelike ja põrutuse eest kaitsta?

#veekindel #veekindlus

Unviersaalne taskuümbris - telefonKindlasti on paljudel meist endal juhtunud, või oleme kuulnud lähedaste käest lugusid, et digiseade kukub maha või vette. Tulemuseks – telefon, tahvelarvuti saab kriipsud, praod, tükid tulevad küljest, ekraan on kildudeks või hoopis veekahjustus ja seade näeb räsitud välja või on hoopis kasutuskõlbmatu. Kindlasti ei ole võimalik kaitsta mistahes seadet 100% purunemise või veekahjustuse eest, kuid on olukordi, kus kaitsevahend võib siiski Sinu seadme päästa.

Seadmepõhised või universaalsed ümbrised?

Reeglina jagunevad seadmetele mõeldud ümbrised ja kaitsekiled universaalseteks ning seadmepõhisteks. Populaarsust on võitnud just seadmepõhised ümbrised, mis võimaldavad seadet kasutada ümbrisest välja võtmata. Eriti populaarsed on näiteks mobiiltelefonide kaanega ümbrised, mille korpus on kaitstud igast küljest, k.a. ekraan.

Digiseadme ümbris kui rahakott

Seadmepõhine ümbris - nutitelefon

Osadel mobiiltelefonidele mõeldud seadmepõhistel ümbristel on kaane siseküljele lisataskud plastikkaartidele, mis on ka rahakoti eest. Samamoodi on saada koos rahakoti funktsiooniga ka universaalseid ümbriseid, kuid mitte kaasi, vaid pealt lukuga suletavaid kotikesi, kus sees on sahtlid plastikkaartide jaoks.

Sellistel kotikestel on tavaliselt küljes ka randmepael, et kott oleks mugavalt ja turvaliselt sinu käes. Väga mugav kasutamaks reisil.

universaalne ümbris - nutitelefon

Seadmepõhine “istub hästi”, universaalne kaitseb tagakaant ja ekraani

Ka tahvelarvutitele on olemas nii seadmepõhiseid kui ka universaalseid ümbriseid. Seadmepõhised on paremad selles vaates, et seade istub kaane sisse kui valatud. Universaalsete kaante sisse paigutatakse seade nurkades olevate kummide abil või mõnel muul viisil, mis võib jätta arvuti nurgad tegelikult kaitseta. Samas on kaitstud nii tagakaas kui ka ekraan. Kui arvuti peaks kukkuma tasasele pinnale (mis enamikel juhtudelt on põrand, asfalt vms), siis seade on ikkagi kaitstud.

seadmepõhine ümbris - tahvelarvuti

Kaante kasutamisel saad seadet paigutada lauale erineva nurga all vastavalt vajadusele. Saad oma seadme panna püstisesse asendisse, et jälgida ekraanil toimuvat, või tõsta seade kerge kalde alla, et oleks mugavam trükkida.

ümbris - paigutamine nurga alla

Universaalsetel ümbristel kasutusel seadme väljatõmbamise mehhanism

Universaalsed ümbrised on reeglina tasku tüüpi, kuhu sisse saad oma telefoni-tahvli libistada. Need omakorda erinevad selle poolest, et osadel ümbristel on seadme kiiremaks ja mugavamaks kättesaamiseks lisatud eraldi väljatõmbamise mehhanism. Teised võivad olla aga lihtsalt pealt avatavad kas krõpsu, magneti või luku abil.

universaalne ümbris - tahvelarvuti

Väga mugav on kasutada näiteks tahvelarvuti puhul lukuga pealt lahti käivat kotikest, kui Sinu seadme jaoks ei ole olemas seadmepõhiseid kaasi. Seda tuleb ette üldjuhul seadmetega, mis ei ole Apple’i või Samsungi tooted.

Ekraani kaitsekile aitab kriimustuste vastu

Tegelikult on tänapäeva telefonid juba nii ilusad, et mõni lihtsalt ei soovi seda ilu kuhugi kaante taha peita, kuid ekraani nagu tahaks kaitsta. Küll on seadmete ekraaniklaasid tänapäeval muudetud kriimustuskindlamateks, kuid täielikku kindlust nad siiski ei paku. Seetõttu soovitan kasutada ekraanikaitsekilesid, mis ise küll muutuvad ajapikku kriimuliseks, kuid seetõttu jääb seadme ekraaniklaas kriimuvabaks ja kaitsekilet on oluliselt odavam kaitsta kui seadme ekraani.

Ekraani kaitsekiled on üldjuhul nii tahvelarvutitel kui ka mobiilidel seadmepõhiseid ja kahjuks kõikidele seadmetele ei ole võimalik väga lihtsalt kaitsekilet leida.

Veekindlad vutlarid päästavad niiskuse eest

Suvisteks vettekukkumiste ootamatusteks on kasutusel ka veekindlad ümbrised. Näiteks võib tuua Krusell’i ümbrised, mis lisaks kaitsele ootamatu vettekukkumise eest hoiavad kergemad mobiilsed seadmed ka vee peal. Saadaval on erineva suuruse ja värvusega veekindlad ümbrised.

veekindel nutiseadme ümbris

Õlavarrele kinnitatavad ümbrised sportimiseks

Sportimiseks on disainitud ja valmistatud õlavarrele kinnitatavad universaalsed ümbrised, mis pakuvad kaitset ka kergemate vihmasabinate või lumesaju eest. Sageli ei pruugi spordiriietel olla (piisava suurusega) taskuid, kuhu mobiiltelefon pista. Mõnda inimest lausa segab, kui seade on taskus ja seal liikumisega rapub. Sellisel juhul on hea võimalus seade kotti panna ja õlavarrele kinnitada.

Kotil on olemas spetsiaalsed augud näiteks kõrvaklappide pistiku jaoks, et saaksid telefonist muusikat kuulata või äärmisel vajadusel ka kõnedele vastata (kui klappidel on olemas mikrofon ja juhtpult).

Õlavarre ümbris sportimiseks

Kui Su digiseade on Sulle kallis, tasub alati mõelda sellele, kuidas seda kaitsta. Mõnega meist käib aga kaasas “paha vaim”, keda ei päästa isegi ükski kaitsevahend, kuid igatahes tasub kaitseümbriseid proovida 🙂 .

ehk lihtne, stiilne ja nutikas Piret teab, et lihtsuses ja kiiruses peitub võlu. «Meie ümber on palju asju, mida on võimalik lihtsamaks muuta ja selle kaudu aega võita, mis on meile väga kallis,» julgustab ta ka teisi olema digitargem. Igapäevaselt kasutab ta aktiivselt nutikat spordikella, nutitelefoni ja pilve-teenust (et back-up'ida, share'ida, save'ida, remember'ida paremini). Tema digielu algas ühest ilusast päevast 10 aastat tagasi, kui ta astus sisse esimesse digikaupade jaeketti. Nüüd levitab ta oma digitarklust selleks, et inimesed teaksid, kui palju võimalusi nende ümber on, milleni nad ei ole ise ehk veel jõudnud.

Kommentaarid