adobe.jpg Adobe Acrobat Reader on ülimalt populaarne programm. Positiivsena saab mainida, et DeFacto standardina muudab see massiedni jõudmise lihtsamaks. Negatiivse küljena peab mainima, et programmis leidub komponente, mida kasutatakse paha- ja nuhkvara levitamiseks ja käivitamiseks Sinu arvutis.

Adobe pole suutnud muuta PDF-lugejat piisavalt turvaliseks ning on näidanud üles ükskõiksust antud tarkvara turvalisemaks muutmisel. Teisest küljest on Acrobat Reader suhteliselt kohmakas ja arvutiresurssi raiskav.

Millised on alternatiivsed PDF-lugejad?

Foxit Reader
foxit.jpgMõnusalt väike, kompaktne ja lihtsa kasutajaliidesega programm. Sobib kasutamiseks tänapäevaste Microsofti operatsioonisüsteemidega. Sellel on olemas enamus omadusi, mis ka Adobe Acrobat Readeril.

Cool PDF Reader
Maailma üks „kergemaid“ pdf-lugejaid. Paigaldamiseks pole vaja midagi installida – allalaetav pakett tuleb lahti pakkida ning saabki kasutada. Programmil pole küll midagi erilist, kuid tavakasutamisel polegi vaja muud – vaatamine, printimine ja konverteerimisvõimalused peamistesse formaatidesse.

PDFescape
Tegemist on võrgupõhise programmiga. Nimelt kohalikku arvutisse pole vaja paigaldada eraldi pdf-lugejat. Antud lahendus on teatud aspektidest isegi hea ja turvaline lahendus. Faili avamiseks laed selle internetti ning PDFescape’i server kuvab dokumendi Sinu ette.

PDFescape teeb enamat kui ainult näitab – temaga saab pdf-dokumente ka muuta. Adobe vastav programm maksab aga head raha.
Ebaturvalise aspektina oleks ehk isiklike pdf-dokumentide laadimine mõnes mõttes kontrollimata keskkonda. Ei tohi eeldada, et kedagi ei huvita Sinu failid ning kes see ikka neid seal uurib.

pdfescape1.gif

Google Docs
Google on muutnud mitmes mõttes arvutikasutamise definitsiooni. Ta on loonud omapärase arusaama töötamisest ning töökeskkonnast. Sarnaselt PDFescape’iga saab sinna laadida muuhulgas pdf-dokumente.

Google`i turvalisuspoliitika põhimõtted tunduvad mõistlikumad ning ohutumad.

Algajatele arvutikasutajatele soovitaksin valida sobiv kirjeldatud nelja seast.

Digitarga keskkonda koondame nõuandeid, infot ja uudiseid ka laiast maailmast. Kasutame tuntud ja usaldusväärseid infoallikaid.

Kommentaarid