Järjekordne kooliaasta algus tähendab seda, et lisaks vihikute ja muu sellise soetamisele, seisab paljudel lapsevanematel ees ka uue telefoni ostmise ülesanne. Ikka selleks, et koolijütsiga vajadusel kontaktis olla ning uurida, millega noor inimene parasjagu tegeleb ja kuidas tal läheb. Vähegi suuremad lapsed viitavad ise sageli loomulikult tippseadmetele ja väidavad, et neil on just sellist vaja, kuid reaalselt soetatakse ikkagi palju soodsamaid ja praktilisemaid seadmeid. Seega toomegi välja mõned sellekohased soovitused.

 

Kui nutiseade ei ole eesmärk

 

Olukorras kus alustatakse alles esimest klassi või välditakse nutitelefoni teadlikult, tuleks vaadata nuputelefonide poole. Need on soodsad, kerged kaasas kanda ja lihtsad kasutada. Kuna päris väikestel kipub võrreldes suurematega ka äpardusi rohkem juhtuma, ei ole sellise aparaadi kukkumisel või kadumisel kahjud väga suured.

 

Nokia 105 koos Super kõnekomplektiga

See väga soodne telefon on lihtne ning teeb seda mida talt oodatakse, ehk helistab ja saadab sõnumeid. Nii saab hädavajalikud kõned tehtud ja komplektis on boonusena kohe kaasas ka kõnekaart ehk telefoninumber.

 

Nokia 8110

Vahva välimusega ning veidi suurema ekraaniga Nokia 8110 pakub samuti soodsat ja ägedat viisi ühenduses olemiseks. Siin on olemas juba ka kaamera ning mälukaardi lisamise võimalus. Lisaks veel 4G ühendus, internetis surfamise võimalus ja kollane korpus, mis ei jää kindlasti tähelepanuta.

 

Kui telefon peaks olema nutikas, kuid siiski soodne

 

Kui soov on lapsele kindlalt nutitelefon soetada, mis võiks samas hinna poolest soodne olla, võiks vaadata järgnevaid mudeleid.

 

Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi telefonid on hoolimata veel vahest mitte nii tuntud nimest hästi välja kukkunud ning hea omaduste ja hinna suhtega. Erandiks ei ole siin ka Redmi 6A. Selle 5,45“ ekraan ei ole veel väga suur ning on seega nooremale kasutajale mugavam kasutada. Samas aga on seadmel olemas kõik peamised nutitelefoni omadused ja võimlaused, sealhulgas juba 13Mpix kaamera ja 32GB sisemälu koos mälukaardui lisamise võimlausega.

 

Huawei Y6 2018

Teiseks väga soodsaks aga üsna asjalikuks nutitelefoniks on Huawei Y6 2018. Olgugi, et pisut suurema ekraaniga, näeb see väga hea välja ning pakub samuti 13Mpix tagumist kaamerat. Lisaväärtusena võiks veel esile tuua noortele olulist, väga valju häält tegevat kõlarit.

 

Juba korralikum aparaat

 

Järgmisesse hinnaklassi liikudes on võimalik soetada juba täiesti korralik keskklassi telefon, mis peaks igas olukorras toime tulema ning ka pisut vanememate laste rahulolu tagama.

 

Huawei P Smart

See Huawei aparaat omab servadeni ulatuvat ekraani ja head jõudlust pakkuvat protsessorit. Arvestatav on ka 32GB suurune sisemälu, mis on samuti kuni 256GB suuruse mälukaartiga laiendatav. Kokkuvõtvalt tugev komplekt ning seega võiks P Smart valiku tegemisel kindlasti üks kanditaatidest olla.

 

Samsung Galaxy A6

Galaxy A6 on väga hästi välja kukkunud keskklassi telefon, millel on kena välimus ning hoolimata soodsast hinnast ka head tehnilised näitajad. Seade on kiire, mõistliku suurusega sisemäluga ning pakub 16Mpix kaamerat. Lühidalt on A6 enam-vähem kindla peale minek.

 

Apple iPhone SE

iPhone SE on huvitav telefon. Olles juba mitu aastat vana, suudab see siiski palju uuemate aparaatidega edukalt konkureerida. Seda nii jõudluse kui disaini osas. Nii teeb telefon häid pilte, on mõistliku suurusega ning näeb ajatu välja. Tänasel päeval iPhone kohta väga soodsaks muutunud hinna tõttu, tuleks kõikidel Apple austajatel iPhone SE oma ostunimekirja lisada.

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid