Seekordses postituses vaatan, et kui on soov hakata Maci kasutajaks, siis miks ja millist Maci mudelit valida.

Miks üldse valida mõni Apple arvuti?
www.mac.ee/ annab mõned põhjused:
1)  Lihtne. Mac on lihtsam ja kasutajasõbralikum kui PC.
2)  Viirusevaba. PC-le luuakse päevas 10-20 uut viirust. Mac-ile esineb viiruseid haruharva ja PC viirused Mac-i ei ohusta.
3)  Loogiline. Mac-i keskkonnas on lihtne olla loovam ja produktiivsem olemata arvutiinsener.
4)  Pikem eluiga. Investeering uude arvutisse on harvem kui tavalise PC puhul.
5)  Töökindel ja ühilduv. Apple on ainus suurfirma, mis toodab nii riistvara, tarkvara kui ka operatsioonisüsteemi.
6)  Kaks ühes. Vajaduse korral saab Mac-is kasutada ka PC operatsioonisüsteemi.
7) Fännid. Mac-il on fännid ja PC-l kasutajad. Miks?

See oli Maci fännide, kindlasti erapoolik, vaade, millega võib aga täitsa nõustuda.

Milliseid mudeleid Mac pakub?
Apple pakub tänasel päeval suhteliselt laias valikus arvuteid:
Sülearvutid – MacBook, MacBook Pro, MackBook Air.
Lauaarvutid – Mac mini, iMac, Mac Pro.

Valik tundub väike? Näiteks võrreldes Delliga on tõesti valik suhteliselt kesine. Dellil on sülearvutite valikus 6 erinevat toodet ning samapalju ka lauaarvuteid. Kuid Apple on teadlikult rõhunud just kvaliteedile, mitte kvantiteedile.

Tavakasutajale (surfamine, e-kirjad, lihtsamad manipulatsioonid graafikaga) sobivad MacBook, MacBook Air, Mac mini ja iMac.

MacBook Pro ja Mac Pro on väga võimsad arvutid. Hinnadki algavad suhteliselt soolastelt tasemetelt, jäädes ülespoole 22000 krooni piirist. Nendest mudelitest ma täpsemalt praegu ei räägi.

MacBook pigem liikuvale inimesele
macbook.jpgSeega inimesed, kes armastavad mobiilsust ning ei püsi paigal, soovitakski MacBooki. Tegemist on tehniliselt hästi läbimõeldud ja väliselt atraktiivse konstruktsiooniga. Alles hiljaaegu turule tulnud mudelid baseeruvad monoliitsel alumiiniumist raamil – selle tulemuseks on väiksem kaal, suurem vastupidavus ja ka „trendikus“. Uutel mudelitel on ka tunduvalt õhem LCD-ekraan.

iMaci kasutaja saab piirduda ühe ühendusjuhtmega
iMac on lausa steriilse arvutitöökoha musternäidis – seda arvutit saab seadistada nii laua peal on ainult üks juhe. Selleks on toitejuhe. Apple pakub kasutajatele nii juhtmevaba hiirt kui klaviatuuri. iMac’il on sisseehitatud sinihamba saatja (Bluetooth).

Samuti saab iMaci sisseehitatud traadita võrgukaardiga võimalust ühendada turvaliselt kodu või kontori võrguga.

Läikiv ekraan võib segada
imac.jpgAinus, mis isiklikult häirib iMaci juures, on läikiv ekraan. Kahjuks pole hetkel enam ühtki iMac mudelit, mis oleks tuhmi ekraaniga. See aspekt on muidugi vaieldav. Kodus töötada (kus puuduvad illuminofoorlambid laes ja saate valida arvuti asukoha oma suva järgi) polegi ehk kõige hullem. Kuid kontoris, kus Sul on kindel töökoht, võib iMaciga töötamine ekraani tõttu olla suhteliselt ebamugav.

Mac mini – kõige väiksem Mac
Mõnusalt väike ja vaikne lauaarvuti, millele on vaja lisada eraldi monitor. Mõneti on see eelis. Saad soetada peaaegu sellise suurusega monitori nagu ise tahad. Siin saab kasutada ka mitte-peegelduvat monitori. Silmad ikkagi puhkavad ja töökoha asukoht, seoses monitorile langeva valgusega, ei ole nii oluline. 

minimac.jpgMac mini on veidi vähem juhtmevaba, kui enne kirjeldatud iMac. 3 kaablit on paratamatus. Voolukaabel arvutile ja monitorile. Samuti andmekaabel arvuti ja monitori ühendamiseks. Klaviatuuri, hiire ja võrgu saab ühendada juhtmevabalt.

Järgmises postituses annan mõned nõuanded, kuidas PC tüüpi arvutilt Maci kasutamisele valutult üle minna.

Digitarga keskkonda koondame nõuandeid, infot ja uudiseid ka laiast maailmast. Kasutame tuntud ja usaldusväärseid infoallikaid.

Kommentaarid