Millised on eraldi veebikaamera eelised võrreldes sisseehitatud kaameraga?


fullhd veebikaameradMilleks mulle eraldi veebikaamera, kui tänapäeval on juba enamustele sülearvutitele sisseehitatud veebikaamera? Kui kõrval ei ole võrdlust kvaliteetse eraldiseisva veebikaameraga, siis üldjuhul sellest sisseehitatud kaamerast piisabki. Kui aga näha sisseehitatud ja kvaliteetse eraldiseisva kaamera pildi vahet, siis veenduvad ilmselt paljud, et sisseehitatud  kaamera on märgatavalt nõrgem.

Millest need vahed sisse tulevad? Veebikaameral on neli väga olulist parameetrit, mida peab jälgima ja mis mõjutavad veebikaamera kvaliteeti: resolutsioon, kaadrisagedus, autofookus ja vaatenurk.

Resolutsioon – sisseehitatud kaamera pilt udune

Resolutsioon näitab pildi selgust ja teravust. Mida kõrgem resolutsioon, seda selgemini on kõik esemed ja inimesed välja “joonistunud”, piirjooned on tugevalt eristatavad taustast. Sisseehitatud veebikaameratega kipub pilt olema hall ja udune, piirjooned on ebaselged ja värvid pehmelt öeldes segunevad.

Kehvema kaamera pilt on hüplik

Kaadrisagedus mõjutab pildil kaadrite sujuvat ja loomulikku vahetumist. Mida kehvem on kaamera, seda rohkem on pilt hüplik ja ebasujuv. Silmaga on näha, kuidas osad liigutused sinuni ei jõua, jäävad vahele ja kaamera nagu “hüppaks”.

Kui inimene kaamerapildil end liigutab, siis ta muutub sujuvaks halliks triibuks ja nägu ei ole enam selgelt näha, vaid see on hägune ja fokusseeritud. Lisaks ei pruugi tekst ja suuliigutused kokku minna, tekib viide ja huulteliigutus jõuab tekstile viitega järgi.

Autofookus võimaldab näidata detaile

veebikaamera autofookusAutofookus on vajalik siis, kui kaamera ees toimub pidev liikumine või soovid mingeid asju lähemalt näidata ja detailsemalt välja tuua. Isegi loomuliku liikumise korral võib pilt minna uduseks, kui veebikaameral puudub autofookus.

Lainurk võimaldab mahutada pildile rohkem

Vaatenurk on oluline sellisel juhul, kui kaadrisse on vaja saada korraga palju asju või inimesi. Näiteks, kui oled kuskil kaugel ära ja tahad kogu oma perega rääkida ja neid korraga näha, siis teisel pool võiks olla kaamera, millel on suur vaatenurk, laiekraan. Vastasel juhul ei mahu kõik vajalik kaadrisse ja kaamerat peab pidevalt peab liigutama.

Kokkuvõtet nende nelja parameetri kohta saad vaadata sellest lõbusast Logitech’i videost.

veebikaamera lainurk

Heli ja pilti korrigeerivad veebikaamerad

Logitech logoUuematele ja kallimatele Logitechi kaameratele on sisseehitatud RightSound ja RightLight tehnoloogia. Nagu nimest tuletada võib, korrigeerib üks heli ja teine valgust sinu ümber. RightSound võtab ära liigse müra ja säilitab sinu loomuliku ja selge hääle.

RightLight korrigeerib pildi sinu näole tuleva valguse järgi selgeks ja loomulikuks. Kui toas on liiga pime, siis teeb see tausta heledamaks ja ka vastupidi.

Vaata ka RightSound ja RightLight tehnoloogiate videotutvustust.

Lisavõimalused – näotuvastus, pildistamine, sotsiaalmeedia

veebikaamera näotuvastusTurvalisuse tugevdamiseks on välja mõeldud veebikaameratele ka näotuvastuse tarkvara. Kui tuled arvuti taha, logib veebikaamera sind näotuvastuse kaudu arvutisse. Kui sa arvuti tagant lahkud, logitakse sind automaatselt välja. Väga lihtne :).

Loomulikult ei puudu ka pildistamise funktsioon, aga selle erinevusega, et eraldiseisvatel veebikaamerate on pildi kvaliteet tihtipeale 5-10 korda parem. Oma heas kvaliteedis pildi või video saad laadida ühe nupuvajutusega otse Facebooki, Twitterisse ja Youtube’i.

Elioni veebikaamerate valikuga saate tutvuda Elioni e-poes.

 

Piret Käen,

Elioni IT tootespetsialist

ehk lihtne, stiilne ja nutikas Piret teab, et lihtsuses ja kiiruses peitub võlu. «Meie ümber on palju asju, mida on võimalik lihtsamaks muuta ja selle kaudu aega võita, mis on meile väga kallis,» julgustab ta ka teisi olema digitargem. Igapäevaselt kasutab ta aktiivselt nutikat spordikella, nutitelefoni ja pilve-teenust (et back-up'ida, share'ida, save'ida, remember'ida paremini). Tema digielu algas ühest ilusast päevast 10 aastat tagasi, kui ta astus sisse esimesse digikaupade jaeketti. Nüüd levitab ta oma digitarklust selleks, et inimesed teaksid, kui palju võimalusi nende ümber on, milleni nad ei ole ise ehk veel jõudnud.

Kommentaarid