Allikas: Shutterstock

Tänu internetile ja uut tüüpi meediakanalitele, nagu YouTube, Facebook ja Spotify, on ükskõik millise ajastu või žanri muusika kättesaadavam kui eales varem. Ei pea enam istuma kassettmaki kõrval, et raadiost kõlavat lemmiklugu õigel ajal salvestama panna ja lemmikbändi albumit ei pea plaadipoest otsima. Piisab vaid paarist klõpsust ja juba saadki kuulata värskeid hitte, sageli täiesti tasuta.

 

Kuid peale kõrvade on kogu selle nii lihtsasti kättesaadava muusika nautimiseks vaja vähemalt mingitki helisüsteemi. Osadele piisab arvuti või televiisori helisüsteemist, teiste jaoks on aga kvaliteetne heli hindamatu väärtusega. Pealegi, puhta heli väärtustamine ei ole ainus põhjus, miks endale hea audiosüsteem soetada.

 

populaarsust koguvad juhtmevabad aktiivkõlarid

 

Kõlarid töötavad koos teise, heli taasesitava seadmega ja nende omavaheliseks ühendamiseks kasutatakse tavaliselt Bluetoothi. Kõlarid saad ühendata nutitelefoni, arvuti või nutiteleriga. Sellist kompaktset süsteemi on lihtne kasutada ja igasuguse interjööriga sobitada.

Juhtmevabade kõlarite eesmärk ongi see, et neid saaks kasutada ka kodust väljas ja ilma elektrivõrku ühendamata. Uutel täiustatud mudelitel on ka sisseehitatud akud, tänu millele saab kõlarisüsteemi võtta õue kaasa. Kirjeldatud võimalus ei ole siiski saadaval kõikide mudelite puhul, seepärast tasub see alati enne välja selgitada.

Kõigele vaatamata ei pruugi juhtmevaba süsteem olla helikvaliteedi austajatele kõige parem lahendus, sest seademete vahel toimuva andmevahetuse kiiruse piiratuse tõttu võivad heli maht ja kvaliteet olla veidi tagasihoidlikumad. Aga see ei tohiks siiski eemale peletada neid, kes ei ole helinüansside suhtes kuigi nõudlikud, sest juhtmevabade helisüsteemide eelised kaaluvad üksikud puudused kuhjaga üles.

Huvitav on see, et mõned mudelid suudavad ise Wi-Fi või juhtme kaudu internetti ühenduda, et voogedastada muusikat selliste teenuste kaudu nagu Spotify, Apple Music ja Google Play Music. Sellisel juhul ei ole teenuseplatvormide ja heliseadme vahel vaja nutitelefoni kasutada.

Muusikasõbrad saavad sageli hakkama ka lihtsate Bluetooth-kõlaritega kostuva heli tugevus ja kvaliteet on mõnevõrra parem kui nutitelefonil või arvutil. Mõnele sellest piisabki – peaasi, et toas ei valitseks vaikus!

Selliste kõlarite abil on võimalik kokku panna nn mitme toa süsteem (ingl Multiroom), mille puhul on kõlarid paigutatud mitmesse ruumi. Multiroom-süsteemi helitugevust, helikanalite seadeid ja lugude esitamist juhitakse spetsiaalse puldi või nutitelefoni abil.

Nende jaoks, kes tahaksid luua oma kodukinosüsteemi, on juhtmevaba helisüsteem samuti üks kõige vähem peavalu tekitavaid lahendusi. Viimastel aastatel on turule tulnud üha rohkem telereid, mis edastavad heli juhtmevabade subwoofer`ite ja soundbar‘ide kaudu. Soundbar ehk ribakõlar on pikliku kujuga kõlar, mis asetatakse teleri kohale või ette ning mille eesmärk on parandada ja võimendada heli.

Lisades oma telerile soundbar`i ja subwoofer`i, saad nautida kinosaali atmosfääri.

Kui suundud kauplusesse uue helisüsteemi järele, võta kindlasti arvesse selle ruumi mõõtmeid, kuhu süsteemi paigaldada kavatsed. Soovitame ruumi enne üle mõõta, muidu ei pruugi värskelt ostetud heliseadmed oodatud muusikaelamust pakkuda!

ehk nik_ye usub, digitehnoloogia peab aitama tööd tehes säästa aega, samas aitama ka igapäevases elus (Google Maps, netipangad) ning vabal ajal (meelelahutus ehk videomängud, filmilaenutus). Tema põhilisteks kaaslasteks on nutitelefon koos netiga, Spotify ja erinevad pilveteenused pilved. "Tänane digiolevik algas lapsepõlves Nintendo Famicomi mängimisega ja lasteaias Windows 98 kasutamise oskuste omandamise ja samas DOS-mängude mängimisega," meenutab ta. "6-aastasena sain endale oma arvutit, aasta pärast saime koju kaabelinterneti, mille pärast veetsin palju aega arvutites ja vanades mängusüsteemides." Siiamaani on tema uhkuseks Jaapanist toodud Sega Dreamcast. "Digitarklust on minu joaks oluline levitada selleks, et rahvas teaks, miliseid innovatiivseid lahendusi maailmas tänapäeval pakutakse."

Kommentaarid