Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Aina kasvavad kiirused võimaldavad meil internetti senisest veelgi mugavamalt ja kiiremini kasutada, parandades samal ajal meie elukvaliteeti ja rahulolu. Mis on need tegevused, mille jaoks kiire internet eriti vajalik on?

Filmid ja videod

Iga filmisõber teab, et HD-kvaliteedis filmi allalaadimiseks tuleb varuda aega ja kannatust. Aeglasema internetiühenduse korral tuleb oodata isegi tunde – kiire ühendus võib seda aega vähendada minutiteni. Lisaks filmide allalaadimise kiiruse parandamisele muudab ühenduskiiruse kasv mugavamaks ka filmide ja seriaalide vaatamise otse veebist.

Youtube, Netflix, minuTV jms teenused kohandavad vaadatava video kvaliteeti vastavalt kättesaadava interneti kiirusele. Kui internetikiirus on väike, siis on ka vaadatava video kvaliteet kehvem ning selleks, et videoid vaadata HD-kvaliteedis, tuleb tihti oodata, kuni laadimisriba video allosas on jõudnud piisavalt palju videot ette laadida.

Töötad kodus

Tehnoloogia areng võimaldab järjest suuremal osal inimestel töötada oma kodumugavusest, kuid kodused internetikiirused ei ole tavaliselt võrreldavad kontoris olevaga. Kodus töötamine ei päästa koosolekutest, see tähendab vaid seda, et koosolekud tuleb teha üle videosilla – aeglane ühendus põhjustab katkestusi videos ja helis. Kiirem ühendus vähendab mahukate internetilehekülgede ning e-posti manuste allalaadimisele kuluvat aega.

Kodust wifit kasutab ühel ajal mitu inimest

Kiirema interneti vajadus tõuseb päevakorda eriti teravalt siis, kui kodust internetti kasutab terve perekond paljude erinevate seadmetega. Tavaliselt on samaaegselt kodusesse võrku ühendatud nii lauaarvuti, lapse sülearvuti, pere tahvelarvuti kui ka kõikide pereliikmete telefonid.

Kui keegi samal ajal ka mahukaid filme, mänge või faile arvutisse laadib või üle interneti mängib, muutub ühenduse kvaliteet ja kiirus halvemaks kõikide samas võrgus olevate seadmete jaoks. Mitmesaja Mbit/s kiirused võimaldavad tervel perel kvaliteetsest ühendusest ja kiirusest osa saada olenemata sellest, milline pereliige parasjagu filmi vaatab, arvutile uuendusi teeb või mänge mängib.

Skype

Pereliikmed ja lähedased sugulased elavad tihti Eesti eri paikades või lausa eri riikides ning telefoniga helistamine võib tiheda suhtluse korral osutuda üsna kulukaks. Selle mure lahendamiseks on paljud läinud üle näiteks Skype’i kaudu suhtlusele.

Kodusest wifi-võrgust üle Skype’i helistamine ei tekita lisakulu kummalegi osapoolele ning kõik tähtsad jutud saavad aetud olenemata vahemaast.

Kiire ühendus tagab, et jutt ei katke, pilt on kvaliteetne ja vajadusel saavad teised pereliikmed vestlusega oma isiklikest seadmetest liituda.

Andmete varundamine pilve

Selleks, et säästa oma arvuti mälumahtu ja kaitsta perekondlikke mälestusi ootamatuste eest, on mõistlik need varundada pilve. Pilveteenuse pakkujaid on mitmeid (Suhtlus Pilv, DropBox, Google Drive, OneDrive), kuid olenemata valitud teenusepakkujast vajab arvuti andmete kiireks ja turvaliseks üleslaadimiseks kvaliteetset ühendust.

Nüüdisaegsed telefonid ja fotokaamerad suudavad teha väga kvaliteetseid pilte ja videoid, kuid hea kvaliteet suurendab oluliselt pildi mahtu. Aeglasema kiiruse korral võib andmete varundamine pilve olla tüütu ja aeganõudev tegevus, mis võib päädida sellega, et aja kokkuhoiu huvides seda tihti ei tehtagi. Aga piisab vaid arvutile aetud veeklaasist, mis aastaid varutud mälestused hetkega minema pühib…

Erinevad mängud

Väga suur osa inimesi kasutab arvutit mängimise jaoks ning kui tehtud on investeering võimsa mänguriarvuti ostuks, tasub uuendada ka oma internetikiirusi. Paljud väga populaarsed mängud on internetipõhised ehk neid mängitakse reaalajas ja teiste reaalsete inimeste vastu, aga kui kiiruse tõttu pilt hakib, jääb seisma või katkeb sootuks, ei tee see tippskoori parandamist kellegi jaoks lihtsaks.

Internet areneb pidevalt ja kiiremad kiirused kasutatakse ära viisidel, mida me praegu ei pruugi osata ettegi kujutada.

Kiire internetiühendus avab palju uusi võimalusi, parandab meie elukvaliteeti ning võimaldab meil teha asju kiiremini, tõhusamalt ja väiksema närvikuluga.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid