Miks võiks töö tegemiseks valida Apple’i arvuti?

#apple #sülervuti
3 min lugemine

Töötegemiseks arvutit valides vaadatakse ikka seadme võimsust puudutavaid parameetreid. Olgu selleks siis protsessori kiirus, kõvaketta suurus või muu parasjagu oluline väärtus. See kõik on loomulikult väga tähtis, kuid enne seda tuleb teha veel üks suur otsus. Nimelt otsustada, kas kasutada  Windowsi või Mac (Apple) operatsioonisüsteemiga seadmeid. Kuigi mõlemal variandil on omad eelised, vaatame seekord, milliseid eeliseid annab Apple’i seadmete kasutamine.

 

 

Valik on lihtsam

 

Kuna Apple toodab ise nii riist- kui ka tarkvara, on õige mudeli leidmine lihtsam. Kõik sülearvutid sobivad nii töö tegemiseks kui ka muudeks tegevusteks. Seega ei pea ärikliendid jälgima, et soetatud saaks õige seeria seade. Pigem tuleb esimese asjana selgeks teha, kas sobilikum on MacBook Air või Pro seeria masin ning seejärel veenduda, et soetatava masina parameetrid ootustele vastaksid.

 

Palju tarkvara on kohe kaasas

 

Apple’i arvutitesse on kohe alguses lisaks operatsioonisüsteemile paigaldatud mitmeid väga vajalikke programme, mis Windowsi masinatel tuleb reeglina juurde osta. Nii on kohe olemas kontoritarkvara ehk Apple’i analoog Microsoft Office’i programmidele: Pages asendab Wordi, Numbers Excelit ning Keynote PowerPointi. Aga lisaks pakutakse veel ka muusika- (Garage Band) ja videotöötluse (iMovie) programme. Kasutaja võidab siin paigaldamisele kuuluvas ajas ning ka rahas.

 

Oma ökosüsteem ehk sama sisu eri seadmetes

 

Kuigi Apple toodab lisaks sülearvutitele ka tahvelarvuteid, telefone, nutikellasid ja veel tervet hulka seadmeid, on nendes kasutatav tarkvara alati sarnase loogikaga. Mis aga veelgi olulisem, need kõik on omavahel seotud ja nii oskavad samale kasutajale kuuluvad seadmed omavahel automaatselt infot jagada. See tähendab, et kasutaja saab ühes seadmes tööd alustada ning selle teises lõpetada.

Selle võimaluse tagab kasutaja Apple ID konto seadistamine kõikides seadmetes. Selle abil teab iga arvuti, telefon ja tahvel, kes on tema omanik ja nii on kõikides seadmetes sünkroniseeritud nii dokumendid, sõnumid, fotod kui ka kalender, meeldetuletused ja märkmed. Ja seda automaatselt ning alati.

 

Turvalised

 

Loomulikult ei saa öelda, et Apple’i arvutitel ei ole viirusi, kuid neid on siiski oluliselt vähem. Lisaks kõrvaldatakse võimalikud ohud tänu pidevatele ja kiirelt saabuvatele tarkvarauuendustele reeglina üsna kiiresti. Seadmete turvalist kasutamist toetatakse ka mitmete muude meetmetega. Nii on kasutusel sõrmejäljelugeja ja turvaline käivitus koos failide krüpteerimisega.

 

Disainitud mugavaks

 

Kuna Apple paneb suurt rõhku kvaliteedile ja kasutusmugavusele, siis on arvutite korpused valmistatud alumiiniumist. Nii näevad masinad pikka aega head välja, kuid on samas tugevad. Reeglina on MacBookidel ka kvaliteetne ekraan, millel on suur resolutsioon ning mis kuvab tõetruid värve. Lisaks tuleb iga Apple’i arvuti juures juttu teha ka puutepaneelist ehk hiirest. Viimane on suurte mõõtmetega, kuid samas väga intuitiivne ja tundlik, võimaldades erinevate viibete ja puudetega kiirelt seadmele käsklusi jagada.

 

Hinnad

 

Kuigi Apple’i arvutid tunduvad esmapilgul kallid, ei pruugi see asjasse süvenedes üldse nii olla. Esiteks on seadmed alati küllaltki võimsad, mis tähendab, et võrreldav Windowsi seade on samuti tegelikkuses pigem sarnase hinnaga. Pealegi peavad Apple’i seadmed kaua vastu ning neil on kõrge jääkväärtus. See tähendab, et Apple’i seadmetega saab võrrelda pigem võimsamaid äriklassi sülearvuteid ning ka need on oma hinnaklassilt samas suurusjärgus. Lisaks saab alati kasutada erinevaid finantseerimisviise ning kulu viia kuumaksu põhiseks.