Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

4K Ultra HD resolutsiooniga televiisorid on koduste telerite uus põlvkond äärmiselt kaasahaarava vaatamiskogemuse ning suurepärase pildikvaliteediga. Neljakordse full HD resolutsiooniga televiisorid toovad kinoelamuse sinu kodusesse elutuppa.

Mis on UHD?

Kui levinud Full HD telerite ekraanide lahutusvõime on 1920 x 1020 pikslit, mis teeb pikslite koguarvuks pisut üle kahe miljoni piksli, siis UHD telerite puhul on see neli korda suurem.

UHD ehk 4K telerite resolutsioon on 3840 x 2160, mille puhul pikslite koguarv tuleb üle kaheksa miljoni. See tähendab, et võrreldes Full HD teleriga on 4K UHD teleritel samal pinnal neli korda rohkem piksleid, mis omakorda tähendab teravamat ja detailsemat pilti ning sirgemaid jooni.

Tänu suuremale pikslite arvule saab 4K telerit vaadata ka lähemalt, ilma et pilt ruuduliseks muutuks ning ka väiksemasse ruumi võib parimate filmielamuste kogemiseks soetada pisut suurema teleri.

nvidia-geforce-gtx-4k-batman-arkham-origins-4k-versus-hd

Mida 4K teleriga vaadata?

Eesti telekanalitest ei edasta 4K kvaliteedis pilti veel ükski, kuid internetis on ülikõrgkvaliteedilist pilti võimalik vaadata juba praegu. Sellisteks teenusepakkujateks on näiteks Youtube, Vudu, Amazon jne.

Tõenäoliselt hakkavad ka järjest rohkemad filmitegijad filme 4K UHD resolutsioonis filmima. Lisaks on turule tulemas järjest enam seadmeid, millega ise 4K kvaliteedis sisu luua. Teiste seas näiteks nutitelefonid Sony Xperia Z5 ja iPhone 6s.

Soodsamad, kui võiks arvata

Kui algselt olid 4K telerid väga kallid ning Full HD ja UHD teleri vahel valides võis kaalukauss tihti soodsama Full HD kasuks langeda, siis nüüdseks on ka 4K telerite hinnad langenud.

Praegu võib suurepärase 4K UHD teleri soetada sama hinnaga või soodsamalt kui mõne Full HD teleri. Ka pisut kallimasse telerisse investeerimine on kindlasti mõistlik otsus, kuna tulevikus hakkab ilmselt järjest rohkem ülikõrgkvaliteedilist sisu ilmuma ka kõikvõimalike teenusepakkujate sisuvalikusse.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid