Paljud, kes töötavad nii kontoris kui kodus, kasutavad töövahendina sülearvutit – seda on mugav koosolekule või majast välja kohtumisele kaasa võtta. Samuti on sülearvutit hea koju kaasa tassida. Mis on aga ainult sülearvutiga töötamise miinused? Sülearvuti ekraan on oluliselt väiksem kui monitoril ja klaviatuur pisem ning ebamugavam. Paljud nupud on puudu ja ka hiir pole väga mugav.

Selline kitsaks kokkusurutud tööasend tekitab pingeid õlgades, kätes, silmades, seljas jne. Kuidas seda kõike annaks mugavamaks teha?

Lahendus – monitor annab mugavuse
Kasutusmugavusele annab palju juurde see, kui soetada sülearvuti kõrvale suurem monitor ja sinna juurde ka eraldiseisev hiir ning klaviatuur. Suurema monitori peale mahub rohkem asju. Ekraani kuva näed selle tulemusena suuremana ja sa ei pea nina vastu ekraani panema ega selle pärast selga küürutama.

Nii säilib sul loomulikum kehaasend, mis ei koorma sinu füüsist ega ka silmi. Veel mugavamaks istumise arvuti taga teevad monitorid, millel annabreguleerida kõrgust ja kallet ning mida saab keerata vasakule-paremale täpselt nii palju, et oleks mugav.

 Monitorid, mis võimaldavad pildi “püsti keerata”

pilt-monitori.pngLisamonitor on väga hea suurte ja mahukate tabelite analüüsimiseks. Enamus monitore on täna juba laiekraaniga, kuhu peale saab tabeli mahutada laiemalt ja korraga on rohkem silma all. Lisaks leidub nüüd ka juba monitore, mida saad pöörata püstipidiseks. Sellest on abi näiteks kujunduste tegemisel, programmeerimisel, pikkade tekstide lugemisel/kirjutamisel jne.

 

Arvutist pilt juhtmevabalt monitori

widi-ressiiver.jpgUuematel monitoridele on juba lisatud võimalus viia pilt sülearvutist monitori juhtmevabaltSelleks peab olema arvutil ja monitoril WiDi-funktsioon. Kui arvutil seda ei ole, aga monitoril on, saad ühenduse luua spetsiaalse WiDi-vastuvõtja abil.Vastuvõtja tuleb ühendada arvuti USB-pessa ja pilt läheb juhtmevabalt monitori.

Kui nüüd on vaja kiirelt koos arvutiga lahkuda, ei kulu aega juhtmete lahtiühendamiseks. Selline monitori mudel on Elioni e-poes olemas näiteks Samsungil

Piret Käen – Elioni tootespetsialist

ehk lihtne, stiilne ja nutikas Piret teab, et lihtsuses ja kiiruses peitub võlu. «Meie ümber on palju asju, mida on võimalik lihtsamaks muuta ja selle kaudu aega võita, mis on meile väga kallis,» julgustab ta ka teisi olema digitargem. Igapäevaselt kasutab ta aktiivselt nutikat spordikella, nutitelefoni ja pilve-teenust (et back-up'ida, share'ida, save'ida, remember'ida paremini). Tema digielu algas ühest ilusast päevast 10 aastat tagasi, kui ta astus sisse esimesse digikaupade jaeketti. Nüüd levitab ta oma digitarklust selleks, et inimesed teaksid, kui palju võimalusi nende ümber on, milleni nad ei ole ise ehk veel jõudnud.

Kommentaarid