Filmide vaatamine on ajateenistuses üks eelistatumaid õhtuseid ajaviiteid. Pilt: minuTV

Miks ja milliseid filme vaadata, et ajateenistust paremini mõista?

#filmid #minutv #Nutiseadmed #nutitv #YouTube

Märtsi algust võib lugeda hetkeks, mil olen teeninud riiki täpselt viis kuud. Selle aja jooksul oleme õppinud väga palju uusi ja huvitavaid vajalikke teadmisi. Sõdurina sain teada, kuidas tuleb kaevata kaevikut ja seda puhastada, õppisin esemete lõhkamist ja pilkases pimeduses laskmist.

Film kujundab reaalsuse

Tsivilistidele ei ole võimalik sõnadega tegelikku pilti sõjaväes edasi anda. Kirjeldades mingit olukorda kaitseväest, saaks kuulaja ehedama elamuse kätte pigem videost. Ka filmide vaatamine laiendab silmaringi erinevates valdkondades. Võite teada saada, kuidas pingviinid esimest korda kiilasjääl liugu lasevad või näha hoopis militaristlikku elu köögipoolt ehk granaatide plahvatusi ja relvadest laskmist.

Filmi kui meelelahutust saab tarbida igal pool

Eelmisel nädalal kirjutasin meelelahutuse tarbimisest nutiseadmega. Ajateenistuses viibides tekib vaba aega üsna palju õhtusel ajal ja siis vaatab enamik sõdureid Youtube’ist videoid. Samas pole see ainus koht, kust pildiga meelelahutust leida. Kuidas täpsemalt nutiseadmetest filme vaadata, saate lugeda artiklist “Kuidas nutiseadmete kasutamine filmide vaatamise kogemust muudab”.

Filmid suudavad inimesi aidata

Hetkest, kui filme hakati projitseerima mustvalge pildina suurtel ekraanidel, on see meedium muutunud väga tugevaks jõuks. Filmid tutvustavad meile maailma, millest meil puuduvad teadmised. Tundmatud inimesed muutuvad inimesteks, keda me tunneme ja teame. Tundmatud kohad muutuvad kohtadeks, kus oleme varem jalutanud. Sõjafilme vaadates tekib mul tuttavaid olukordi ajateenistusega ja hetki, mille kohe ära tunnen. Seetõttu soovitan mõned filmid, mis tasub enne ajateenistusse astumist ja ka hiljem uuesti läbi vaadata.

“Allatulistatud Black Hawk” (“Black Hawk Down”)

1993. aastal saadeti USA eriüksuslased Somaaliasse, et abistada nälgivaid elanikke. Helikopterite pardal viibivad sõdurid mängivad olulist rolli terve filmi jooksul. Võiksin soovitada seda filmi meedikutele või jao sanitaridele, kes puutuvad kokku vigastuste ja verega. Verd on selles filmis palju.

"Black Hawk Down" on film USa sõduritest Somaalias. Pilt: filmi koduleht
“Allatulistatud Black Hawk” on film USA sõduritest Somaalias. Pilt: filmi koduleht

Filmi pealkirjas on “Black Hawk”, mis on 11 meest mahutav USA sõjaväe ründehelikopter. Seda helikopterit kasutatakse tänapäevalgi.

“Reamees Ryani päästmine” (“Saving Private Ryan”)

Suurepärane sõjafilm, mis räägib sõjast kompromissitult ja väga võimsalt. Kirjeldab ebainimlikkust, mis sõjas inimest ümbritseb. Ausus, ustavus ja julgus – need saavad sõduritele alustaladeks.

“Vääritud tõprad” (“Inglourious Basterds”)

Film kirjeldab esimesi aastaid Prantsusmaal Saksa okupatsiooni ajal. Filmis saab naerda, nutta ja kuulata pikki jutlusi. Kõigile see film kindlasti ei sobi, kuid tasub proovida, sest see võib ka väga meeldida. Soovitan filmi soojalt, kuna selle loojaks on Quentin Tarantino, kes on ka eelnevalt loonud väga häid filme, mis on korduvalt Oscaritele nomineeritud. Muu hulgas kuuluvad selle visionäärist filmitegija loomingu hulka “Pulp Fiction”, “Kill Bill” ja “Django Unchained”.

Quentin Tarantino sõjafilm "Vääritud tõprad". Pilt: Telia koduleht
Quentin Tarantino sõjafilm “Vääritud tõprad”. Pilt: Telia koduleht

“Piinakamber” (“The Hurt Lockers”)

Sõda on julm. Filmi toimumispaigaks on Iraak. See on pingeline film eriüksuslastest, kelle töö on lahingutingimustes pommide kahjutuks tegemine.

“1944”

Eesti näitlejad ja toimumispaigaks meie isamaa. Pühapäeval, 28. veebruaril, vaatasime sõduritega kodumaist filmi. See kirjeldab Saksa ja Vene vägede elu rindel, kus sõda polnud meie riigi oma. Filmis näidati kaevikute puhastamist, kuulipildurite maskeerimist ja palju muud, mida ajateenistuses olen hiljuti õppinud.

Eestimaine sõjafilm "1944" II Maailmasõjast. Pilt: filmi koduleht
Eestimaine sõjafilm “1944” II maailmasõjast. Pilt: filmi koduleht

Film puudutab südant ja avab meele

Filmid puuduvad vaataja südant ja võivad luua visiooni, mis võib muuta meie elu, pannes mõtlema keerulistele olukordadele. Filmid on nagu uksed, mis avavad meeled.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid