Oma eelmises postituses “Miks ja kuidas kaitsta andmeid krüpteerimise abil?” rääkisin, mis on krüpteerimine ning milleks seda kasutatakse. Selles postituses selgitan, kuidas aitab andmete kaitsmisele kaasa kõvaketta krüpteerimine.

Andmete kaitsmine sõltumatu krüpteerimisega sobib enamjaolt ainult andmete transpordiks. Probleem tekib just andmete käitlemisel. Mida teha?

Krüpteeritud kõvaketas
Üheks andmete kaitsmise lahenduseks oleks krüpteerida kogu kõvaketas. Muidugi on võimalus krüpteerida ka ainult teatud partitsioon ehk osa (näiteks partitsioon, millel on teie salajased andmed), aga seda ei soovitaks eriti.

jeffersoni-siffer.jpgArvuti käivitamisel tekib sel juhul üks lisaetapp. Kogu kõvakettal olev info on loetamatu ning ei saa käivitada ka operatsioonisüsteemi laadimist. Selleks on vaja sisestada eelnevalt defineeritud kasutajatunnus ja parool, et muuta andmed loetavaks. Selline variant sobib eriti sülearvuti kasutajatele, kuna neil on tunduvalt suurem risk arvutist ilmajäämiseks.

“Aga minu failid on ju ‘My Documents’ kaustas ning keegi ei näe neid

Digitarga keskkonda koondame nõuandeid, infot ja uudiseid ka laiast maailmast. Kasutame tuntud ja usaldusväärseid infoallikaid.

Kommentaarid