Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Miks ei ole VHS-kassetid surnud ja HD-video veel igas kodus?


lcd-teleri.jpg10 aastat tagasi kui ilma tegi dial-up ühendus, ei olnud internetis reaalajas täisekraanil jooksvatest kvaliteetsetest videostriimidest veel midagi kuulda. Filmitrailerite vaatamine nägi välja nagu reklaamipaus telerist –  arvuti võis rahulikult klippi tõmbama jätta ja köögis kiirustamata ühe suure võileiva valmis meisterdada. Selgitan pikemalt, kuidas on videopildi edastamise võimalused ja tehnoloogia aastate jooksul arenenud ning millised vidoeformaadid teevad ilma lähitulevikus.

Võrreldes varasemate aegadega on edasiminek märkimisväärne. Piisab, kui mainida Youtube videopanka ja eestimaisetest vastetest kasvõi www.tv.ee. Kõik need keskkonnad on suutelised reaalajas edastama rahuldava kvaliteediga liikuvat pilti, rääkimata www.etvpluss.ee ja digiTV-st, mis kvaliteedilt on võrreldavad DVD-esitusega. Elioni DigiTV omanikud võivad testi mõttes vaheldumisi proovida vaadata standardset DVD-filmi ning mõnda videolaenutuse testklippidest – vähemalt minu Myrica LCD-teleri puhul jäi pildiilu seisukohalt kaotajaks andmekandjalt esitletav linateos.

Mis toimub kodukasutajale suunatud filmimaastikul – kas DVD on oma aja ära elanud?
Vastuseks võib kõlada nii “ei

Andres töötab Elionis äriklientide müügitoe spetsialistina, olles asjatundja ettevõtetele pakutavate sidelahenduste valdkonnas. Lähemalt uurib aga Andres koduse digitehnika arenguid. Digitargas kirjutabki Andres sellest, kuidas ja mille põhjal digitehnikat koju valida.

Kommentaarid