Alles mõni nädal tagasi algasid jutud, et tulemas on uus Windows. Nüüd on juba võimalik beeta-versioon endale alla laadida ja ise järgi vaadata, mida uut sealt leiab. Selge on see, et tegu pole kosmeetiliste muudatustega, vaid sisu ja väljanägemine on mitmeski mõttes uutmoodi.

 

Praegune test-versioon on antud kasutajatele proovimiseks, et siluda puudujäägid ja vead, mis veel valmimisjärgus operatsioonisüsteemis leiduvad. Ametlikult tuleb Windows 11 välja oktoobris. “Windows Insider Program”, mille kaudu uut Windowsi proovida saab, on avatud kõigile, kellel on Windowsi PC ja Microsofti konto. Selleks, et uut Windowsi proovida, saab registreerida SIIN.

 

Kõige silmatorkavam muudatus on seotud Start-menüüga, mis esimest korda ei asu enam ekraani servas, vaid keskel. Jah, täpselt nagu Mac OS-l. Start-menüü on ka ümber korraldatud, äpid peaksid olema lihtsamini leitavad. Veel on videokõnede rakenduse Microsoft Teamsi chat integreeritud Windowsiga mugavamalt ja samuti peaks ühilduvus Androidi äppidega olema sujuvam.

Rõhku on pandud ka programmide ja failide otsimisele, mis on nüüd selgem ja lihtsam, tänu sellele ei pea enam faile mööda kaustasid taga ajama, vaid saab kasutada otsinguks sõnu. Kes kasutab lisaks sülearvutile lisamonitori, siis akende automaatne paigutus on läinud paremaks. Ühendades monitori arvutiga, paigutuvad aknad loogilisemalt kohe õigesse kohta, ilma et peaks hakkama tekkinud segadust käsitsi korrigeerima. Ühendades monitori taas lahti, paigutuvad seal olnud aknad sülearvuti tegumiribale.

Paljud funktsioonid on tuttavad juba Windows 10-st, aga uues versioonis paistavad need puhtamad ja kenamad. Vajutades tegumiribal kellaajale, avanevad kõik märguanded ja kalender. Seadete otseteed avanevad kompaktselt ühes aknas, kui vajutada wifi, heli või aku ikoonile. Ka seadete osa, mis oli ajale jalgu jäänud, on nüüd paremini organiseeritud ja arusaadavam. Ning kui pole kindel, kust soovitud seadetele ligi pääseda, siis jällegi tuleb appi otsinguriba, kirjutab Engadget. See ei kõla nagu millegi pööraselt uuenduslikuna, aga kui tegu on kasutajaga, kes ei tea, kust mida otsida, siis otsing aitab kõvasti aega ja närve kokku hoida.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid