Mida teha, kui telefonikaamera teeb uduseid pilte?

#pildistamine #telefonikaamera
1 min lugemine

Iga päev tehakse mobiiltelefonidega miljoneid pilte. Täpsemalt vist umbes 200 miljonit. Telefonikaamerast on saanud iga tsiviliseeritud inimese igapäevane abivahend ning tootjafirmad panustavad maksimaalselt üha täiuslikuma telefonikaamera loomisse. Selle tulemusel on neist kaameratest saanud kõrgtehnoloogilised tippteosed.

 

Ometi võib ka kõige parema ja moodsama telefoni kaamera ühel hetkel hakata tegema uduseid ja fookusest väljas pilte. Mõistagi satub telefoniomanik esimesel hetkel kergelt paanikasse. Esimese asjana pühitakse hoolikalt puhtaks objektiiv või objektiivid, seejärel proovitakse teha restart kaamerarakendusele ning lõpuks tehakse restart kogu telefonile. Mida aga teha, kui nendest elementaarsetest trikkidest abi ei ole? Suure tõenäosusega telefoniomanik nüüd ohkab ja mõtleb, millal tal oleks mahti telefon parandusse viia.

Enne, kui oma telefoniga parandusse tõtata, on veel üks lihtne, aga üllatavalt efektiivne trikk, mida tasub kindlasti proovida – laske sõrmega vastu kaameraobjektiivi nipsu. Mõõduka jõuga, mitte kuigi raevukalt. Kui sellest ei piisa, siis lööge paar korda taas mõõduka jõuga telefonikaamerat vastu oma pehmet peopesa. Suure tõenäosusega peaks kaamera taas suutma fokusseerida. Kui aga pilt on endiselt udune, siis tuleb jalge alla võtta ikkagi teekond parandusse.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."