Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

pilt_logo.JPGPraegusel ajal räägitakse palju ajakirjanduses teemal, et riik jääb tavainimesele liiga kaugeks. Tõsi, erinevaid toimemehhanisme ja paberimajandust on palju ning raske on end riiki puudutavate muudatuste ja uudistega kursis hoida. Edaspidi peaks jääma see tühimik riigi ja kodaniku vahel väikesemaks, sest riigiportaalis eesti.ee on tehtud riigi poolt hea algatus. Läbi selle portaali saad hoida end kursis kõigi riigiasjadega ning teha asjaajamisi lihtsamaks ja kiiremaks.

Riigiportaali eesti.ee näol on tegemist turvalise internetikeskkonnaga, mis on mõeldud suhtlemiseks riigiga kodanikele, ettevõtjatele ning ametnikele. Lihtsamalt öeldes tähendab see, et on tehtud ära väga ajamahukas töö ja kogutud kokku Eesti riigi kodanikele vajalik riiki ja seadusandlust puudutav teave.

Lisaks on hulk loogiliselt jagatud veebilinke ja spetsiaalseid e-lahendusi, mille läbi saad riigiga turvaliselt läbi interneti suhelda.

avaleht.JPG

Üldine ja avalik teave on portaalis kättesaadav kõigile lehe külastajatele. Näiteks valides vasakult tulbast “Teemad

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid