Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Evan Blass/ Samsung

Kahe nädala pärast algava maailma kõige suurema mobiilimessi MWC (Mobile World Congress) tuules avalikustatakse Samsungi kõige uuem lipulaev ning juba on sellest internetiavarustesse lekkinud mitmeid fotosid ja infokilde. Kui oled otsimas uut telefoni, siis enne valiku langetamist vaata üle ka 5 põnevamat kuuldust uuest Samsung Galaxy S9-st.

 

Veelgi suurem ekraan ja väiksemad servad

 

Kuigi uute S-seeria lipulaevade (ilmselt on ka sel korral oodata kaht versiooni ehk S9 ja S9+) esitluseni on veel aega, ei ole ilmselt tarvis kahelda, et 2018. aasta lipulaevad oma üldises disainis väga palju ei muutu. Samsung on oma uuemate telefonide kõige prominentsemalt esiletulevat disainielementi, kaarduvate servadega ekraani, kasutanud alates 2014. aastast, mil esimest korda jõudis müügile Samsung Galaxy Note edge. On vähetõenäoline, et seda kõige eristuvamat tehnoloogilist saavutust uute telefonide juures ei näe. Kaarduv ekraan on just see, mille tõttu Samsung saab hoobelda nii suurte ekraanidega nii kompaktses kestas.

 

 

Lekkinud foto S9 (Evan Blass)
Lekkinud foto S9 (Evan Blass)

 

Kuigi nii S8 kui S8+ on juba praegu ekraane ümbritsevate servade paksust võrreldes konkurentidest pikalt ees, liiguvad jutud, et mõlemad S9 versioonid saavad senisest veelgi õhemad servad. Kuuldavasti suurendatakse S9 screen-to-body ratio’d praeguselt 84%-ilt 90%-le, mis tähendab, et kogu telefonist 90% moodustab ekraan. Lisame siia juurde suurepärase Super AMOLED ekraani resolutsiooniga 1440 x 2960 ning saame seadme, mille ülikvaliteetne pilt justkui hõljuks õhus. Täpset ekraanisuurust tollides veel teada ei ole, kuid eeldatavasti jääb see samaks praeguste mudelite ehk 5,8’’ ja 6,2’’ ekraanisuurustega.

 

Kõrgem turvalisus

 

Selleks, et parandada seadmete turvalisust, võib Samsung kombineerida kaks varasemates telefonides kasutatud tehnoloogiat – näo- ja silmaiirisetuvastuse. Veebiavarustes liigelnud info kohaselt saab funktsiooni nimeks Intelligent Scan. Näotuvastusest olen põgusalt rääkinud uuest Samsung Galaxy A8-st kirjutades, Samsungi enda sõnul ei ole see nii turvaline kui PIN-kood või näpujälg ning seda on võimalik sarnaste näojoontega inimesel petta. Silmaiiris on seevastu aga täiesti unikaalne, ent ei tööta alati kõige kindlamalt. Seetõttu on üsna selge, miks Samsung need kaks ühendada soovib ning kui sellest tuleb midagi, mis on ühtaegu nii turvaline kui ka mugav kasutada, siis võidavad sellest kõik. Selleks, et seda ka päriselt kasutama hakataks, peab Intelligent Scan töötama kiiremini kui näpujäljelugeja.

Tasub veel mainida, et internetti lekkinud piltide ja veidi aega tagasi välja tulnud Samsung Galaxy A8 põhjal võib järeldada, et ettevõte on kasutajate ja tehnoloogiaajakirjanike tagasisidet arvesse võtnud ning näpujäljelugeja lõpuks oma “õigele kohale” paigutanud. Õigeks kohaks on nii minu kui ka paljude teiste arvates telefoni tagumise külje keskmine ala enam-vähem täpselt kaamera all. See on ala, millele näpp telefoni käes hoides loomulikult satub. Nii S8, S8+ kui ka Note 8 puhul oli sõrmejäljelugeja paigutatud telefoni ülaosas oleva kaamera paremale küljele, milleni oli raske ulatuda ning mis ühtlasi tähendas sõrmejälgi täis pläkerdatud kaamerat.

 

Võimas sisu ja suurepärane kaamera

 

Kumbki praegustest S8 telefonidest ei ole mingilgi moel aeglased või oma sisu poolest ajale jalgu jäänud. Sellegipoolest ei saa endast lugu pidav ettevõte uut lipulaeva turule tuua sama või siis lahjema mootoriga kui selle eelkäija. Seetõttu on tõenäoline, et uued telefonid saavad järgmise seeria kaheksatuumalise Exynos protsessori Exynos 9180, mis on veelgi võimsam, kuid peaks olema senisest ka energiasäästlikum.

Erinevate lekete kohaselt võib uute telefonide sisemälu küündida tervelt 512 GB-ni, mis liigitub juba ulmeliste numbrite valdkonda, sest näiteks minu igapäevaseks kasutamiseks oleval Macbook Airil on seda “kõigest” 128 GB. Seda toetab ka Samsungi teadaanne, milles öeldi, et just nii suurte mobiilsetele seadmetele mõeldud kõvaketaste tootmist on tõesti alustatud. Tõenäoline on siiski, et sel kuul avalikustatavatel telefonidel neid veel ei kasutata ning telefonid toodetakse vastavalt 64 GB ja 128 GB põhimälu ja 4 GB ja 6 GB muutmäluga.

 

The Camera. Reimagined

 

Funktsioon, milles allahindlust ei tee tootjad ja milles ebaõnnestumist ei andesta kasutajad, on kindlasti kaamera. Seda teab ka Samsung ning nii lansseerimiskutse kujundus kui ka tekst viitavad, et kaamera ongi uue telefoni põhifookuseks. Kui lekkinud fotod on tõesed, siis topeltkaamera saab ainult suurem ehk S9+ ning S9 peab hakkama saama ühe kaameraga. See ei pruugi veel aga tähendada, et telefon ei tee häid pilte, sest näiteks üheks parimaks kaameratelefoniks loetaval Google Pixelil on samuti ainult üks kaamera.

Esialgsete andmete põhjal saavad mõlemad telefonid optilise pildistabilisaatori ja F1,5/F2,4’’ avaga 12 MP kaamera, mis ühe kaameraga S9 puhul tähendab, et see suudab vastavalt valgustingimustele ava ise reguleerida. S9+ teine kaamera saab olema fikseeritud avaga, kuid samuti 12 MP. Kehvemate näitajatega ei ole ka videovõimekus, sest telefon suudab filmida Full HD videoid tervelt 460 kaadrit sekundis, mida on ligi kaheksa korda rohkem, kui suutis S8. Lisaks on räägitud super slow-mo ehk üliaegluubis filmimise funktsioonist kuni 1000 kaadrit sekundis, mida on kõvasti rohkem kui enamikul telefonidel ning mõnevõrra rohkem kui näiteks Sony Xperia XZ Premiumil, mis tegi samuti suurepäraseid aegluubis videoid.

 

Aku ja stereokõlarid

 

Jõudluse ja ekraanipikslite järjest suurenevate numbritega koos peavad ühtlasi arenema ka seadmeid energiaga varustavad akud. See on väga suur väljakutse kõikidele tootjatele, sest kuigi ekraanitehnoloogiad ja protsessorid on ajas kõvasti edasi arenenud, on akutehnoloogia jäänud laias laastus samaks. Leida akude jaoks ruumi järjest õhenevate telefonide sees nõuab teadlastelt ja tootearendajatelt järjest maagilisemaid võimeid. Sellegipoolest on Samsungi usinad töömesilased väidetavalt vähemalt S9 korpuses leidnud kasutamata ruumi ning uus telefon võib tulla senistest ligi 200 mAh võrra suurema ehk 3200 mAh akuga.

 

Ja viimaks kõlarid. Samsungi kasutajaid on juba aastaid kiusatud ühe kõlariga telefoni allservas, mis teeb pigem lahjat heli ja mida mänge mängides või videoid vaadates on ülilihtne näpu või peopesaga kinni katta. Kui jutud on tõesed, siis on appikarjed pärale jõudnud ja uued telefonid saavad suurepärasele ekraanile kiituseks Samsungi telefonidest esimestena 2 kõlarit. See tähendab, et filmide vaatamine ja mängude mängimine muutus just veelgi põnevamaks.

 

Uued Samsung Galaxy S9 ja S9+ mudelid avalikustatakse 25. veebruaril kell 19.00.

 

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi