Nutikellad on viimase paari aasta jooksul plahvatuslikult levinud ning nende kasutajate arv suureneb iga päevaga. Loomulikult näeb nende ekraanidelt ka seda, mis kell parajasti on, kuid nimele kohaselt saab nende seadmetega teha ka palju muud huvitavat.

 

Üks suur teema on sport ja enamik kasutajaid on suuremal või vähemal määral ka kursis erinevate treeningute ja tervise jälgimise võimalustega, mida nutikad kellad pakuvad. Samas aga ei piirdu võimalused sellega ning tänu erinevatele rakendustele saab seadme kasutusala tunduvalt laiendada. Rakenduste lisamise protsess sõltub nüanssides küll kella tootjast ning kasutatavast tarkvarast, kuid üldiselt pääseb siiski äppidele ligi samast kohast, kus tehakse ka muid kella seadistamisega seotud toiminguid. Seega, alljärgnevalt mõned toimingud, mida nutikellaga teha saab.

 

Telefoni ekraani lahti lukustamine

 

Kuigi moodsad telefonid kasutavad ekraaniluku eemaldamiseks erinevaid tehnoloogiaid, nagu näiteks näotuvastus ja sõrmejäljelugeja, saab telefoni lahti lukustada ka kella abil. Androidi telefonidel on selleks Smart Locki funktsionaalsus ehk usaldusväärsete lisaseadmete tuvastamine. See tähendab, et funktsiooni kasutusele võtmisel on telefon ilma täiendava paroolita avatav seni, kuni seotud lisaseade ehk nutikell on läheduses.

 

Kella ekraani lukustamine

 

Eelnevale mõneti vastupidine on aga kella enda ekraani lukustamine. Kuna nutikell on telefoni “käepikendus”, siis on väga palju infot, mida kasutaja ei pruugi tahta teistega jagada, ilma täiendava paroolita kella kaudu nähtav. Nii et kella kusagile unustamisel on juhuslikul inimesel ligipääs kasutaja privaatsetele andmetele. Selle vältimiseks on võimalik ka nutikella muidu nähtav sisu parooliga kaitsta ehk teisisõnu ekraan lukustada. Parooli seadmiseks vajalikud toimingud leiab kella menüüst turvalisuse seadete alt.

 

Ülevaade sotsiaalmeedias toimuvast

 

Kuna enamik teavitusi saabub nutiseadmetesse erinevatest sotsiaalmeedia kanalitest, siis on hea  teada, et tegelikult saab neid kohe lugeda ka otse randmelt. Selleks tuleb vaid nutiseadme kella juhtiva rakenduse sätetest valida, milliste äppide teavitused kella ekraanile saadetakse. Kui see tehtud, saabki Facebooki, Twitteri ja muude sarnaste keskkondade infovooga otse kella kaudu kursis olla.

 

Sihverplaadi muutmine

 

Kuna nutikella sihverplaadi asemel on ekraan ning sellel kuvataval pildil on numbrid ja seierid, saab seda pilti väga kerge vaevaga muuta. Seega on kasutajal soovi korral justkui iga päev uus kell või siis vastavalt olukorrale ühe päeva jooksul ka mitu kella.

 

 

Enamiku kellade mälus on juba karbist võttes terve hulk sihverplaate, kuid neid saab ka ise lisaks alla laadida ning tegelikult lausa ise tekitada.

 

Koduse valguse kontrollimine

 

Nii mõnedki nutipirnide tootjad, näiteks Philips oma Hue seeriaga, võimaldavad valgustuse kontrollimist vastavate rakenduste abil. Lisaks telefonidele toimivad need rakendused aga ka kellades ja nii saabki nutikella abil ühilduvaid pirne sisse ja välja lülitada, aga valida ka valguse tonaalsust ja muud sellist. Sama kehtib tegelikult ka muude nutikodus leiduvate lahenduste kohta. Kui teised seaded seda toetavad, siis on võimalik otse randmelt seadistada ka ruumide temperatuuri.

 

Kadunud telefoni otsimine

 

Kui telefon on juhtunud kaduma minema ning tavapärane diivanipatjade ja taskute kontroll tulemusi ei anna, saab otsimiseks kasutada oma nutikella. Selleks tuleb vaid käivitada funktsioon “Leia minu telefon”. Nii saadab kell telefonile käskluse helisignaali käivitamiseks.