[conclusion]

Apple ei esitleB oma järgmist nutitelefonide lipulaeva enne 2016. aasta sügist, kuid infokillud ning fotod hakkavad järjest enam leidma teed internetiavarustesse.

iPhone'i ajalugu

  • 2007  iPhone
  • 2008  iPhone 3G
  • 2009  iPhone 3GS
  • 2010  iPhone 4
  • 2011  iPhone 4s
  • 2012  iPhone 5
  • 2013  iPhone 5s
  • 2014  iPhone 6 ja iPhone 6 Plus
  • 2015  iPhone 6s ja iPhone 6s Plus

Kui Apple jätkab oma senist nimetamisviisi, peaks järgmine iPhone saama nimeks iPhone 7. Alates 2008. aastal lansseeritud iPhone 3G-st on iga teine mudel saanud “S”-tähisega nimetuse. S-aasta iPhone’ide puhul on telefoni disain suures osas jäetud samaks, kuid uuendatud on sisu ja funktsionaalsust.

Usutavasti on Apple oma uusima telefoni arendamisel jõudnud lõppjärku, mis peaks jätma piisavalt aega testimiseks, parandusteks ning masstootmiseks enne sügisest lansseerimist.

Kuigi uute telefonide välimus ja tehnilised näitajad on rangelt salastatud, lekib väljakuulutamisaja lähenedes järjest rohkem infot ka internetti.

Twitteris avaldatud väidetav iPhone 7 ümbris lubab oletada, et uue telefoni puhul jääb ettevõte laias laastus iPhone 6 ja 6S-ile omase disaini juurde. Varasemate kuulduste kinnituseks on puudu kõrvaklapipesa ehk telefon saab kas juhtmevabad või Lightning-ühendusega kõrvaklapid.

Kõrvaklapipesa kaotamine peaks telefoni sees tekitama ruumi teistele komponentidele ning muutma telefoni senistest mudelitest õhemaks. Laadimispesast mõlemal pool olevad avad lubavad oletada, et telefon saab lõpuks stereokõlarid praeguse ühe asemel, kuid see teine ava võib ka tähendada senise taktika jätkamist, mil ühel pool laadimispesa asub kõlar ning teisel pool mikrofon.

Võib oletada, et järgmises mudelis kasutab Apple veelgi võimsamat järgmise põlvkonna A10 protsessorit (iPhone 6S ja 6S Plus said võimsa A9 protsessori), mida toodab Taiwani ettevõte TSMC.

iPhone 7 ja iPhone 7 Plusi vahel võib olla mõningaid erinevusi ja suurem mudel võib saada pisut rohkem RAM-i (3 GB vs 2 GB) ning samuti võib erinevusi olla telefonide kaamerates (ka praeguse 6S ja 6S Plusi kaameras on erinevusi – 6S Plus sai optilise pildistabilisaatori, mis vähendab videotes käe liikumisest tekkivat värinat).

Uue telefoni lansseerimist tuleb veel tükk aega oodata, kuid mida lähemale avalikkusele teadmata kuupäev jõuab, seda rohkem infot ka internetti lekkima hakkab.

Meeldetuletuseks veel, et 21. märtsil korraldab Apple pressikonverentsi, kus suure tõenäosusega näeb ilmavalgust väiksem 4” iPhone SE ning uus tahvel iPad Pro seeriast.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid