Teatavasti on Samsung otsustanud lõpetada kõige odavamate ehk J-seeria telefonide tootmise ning soodsamas hinnaklassis keskenduda uuenenud A-seeriale. Seega jääb tipptelefonidest allapoole asetuvate seadmete raskuskese edaspidi just A-nimeliste mudelite kanda.

 

Arvestades aga seda, kui populaarsed on siiani olnud needsamad soodsama ja keskmise hinnaklassi telefonid, on tegemist üsna julge sammuga ning Samsung peab oma uute mudelite headuses üsna kindel olema.

Õnneks võib esimeste muljete põhjal öelda, et Galaxy A50 on väga hästi välja kukkunud ning suhteliselt väikese raha eest saab väga palju telefoni. Aga nüüd kõigest lähemalt.

 

Ekraan ja välimus

 

Kuna A50 ekraanimõõduks on 6,4 tolli, on tegemist pigem suure telefoniga. Samsungi keeles on telefonil Infinity-U Display, mis tähendab seda, et moodsatele aparaatidele kohaselt on ekraan venitatud igalt poolt pea täiesti korpuse servadeni. Esiteks näeb see hea välja ning teiseks on seade nii ikkagi enam-vähem normaalsete mõõtmetega ja piisavalt mugav kasutada.

 

Allikas: Mart Laanemägi

 

Piksleid on Super Amoledi tehnoloogiat kasutaval ekraanil ruuttolli kohta 408 ning resolutsioon kokku 2220 x 1080. Kriimude eest pakub aga kaitset Gorilla Glass 3. Ülaosas asub esikaamera, mis ei ole saanud endale eraldi augukest nagu uusim S-seeria, vaid kasutab nii-öelda kulmu-tüüpi lahendust, kuid see on siiski väga väike ning ümbritseb ainult kaamerat.

Ülejäänud korpus on valmistatud plastist, mis ei ole tingimata halb. Tõenäoliselt aitab see madalal hoida seadme hinna ning lisaks on see võrreldes klaasiga ka palju kergem. Kokkuvõttes näeb telefon välja pigem hea ega mõju kuidagi odavalt, pigem näib seade hoopis kallihinnalisem, kui ta tegelikult on.

 

Kellad ja viled

 

Korralikku välimust on A50-l toetamas ka mitmed “kellad ja viled”. Üheks nendest on ekraani all asetsev sõrmejäljelugeja. Kui veel üsna vähe aega tagasi oli tegemist täiesti uudse lähenemisega, mida kasutasid ainult tippseeria seadmed, siis nüüd on tehnoloogia jõudnud ka keskklassi ja see on hea. Esiteks näeb see väga lahe välja ja teiseks on mugav kasutada. Seda küll teatavate mööndustega, sest kuna tegemist on mitte ultraheli, vaid optilise lugejaga, kipub seade veidi pipardama juhtudel, kui ekraan on must või pöial pisut niiske. Siin tuleb appi näotuvastus, mis telefonis samuti olemas on, ning toimib seejuures üsna hästi. Nii-öelda ägedatest asjadest toetab seadme ekraan ka “alati sees” funktsionaalsust. See näiliselt lihtne asi on tegelikkuses tõesti mugav, millest korra harjununa on raske loobuda. Meeldiva üllatusena tuleb ka pakutava mälumahu hulk. Seda on tervelt 128 GB jagu ning lisada saab ka mälukaardi. Päris suur on ka kasutatav aku, mahutades tervelt 4000 mAh. Kuna toetatud on ka kiirlaadimine, saab aku tühjenedes taas kiirelt täita. Lisaboonusena on alles vana hea kõrvaklapipesa.

 

Kaamera

 

A50 teeb pilti kolme objektiiviga kaamera abil. Nagu sellistel puhkudel ikka, on peamisele sensorile (25 Mpix ja f/1.7) abiks teine (5 Mpix ja f/2.2) sügavust andev üksus ning lainurk-pildid tehakse omakorda kolmandaga (8 Mpix ja f/2.2).

Erinevate sensorite-läätsede koostöös sünnivad täitsa normaalse kvaliteediga fotod.

Fookustamine on kiire ning pildid saavad tehtud suurema pusimiseta. Tippseadmete kaameratega võrreldes tuleb vahe esile vaid keerulisemates oludes. Näiteks vastu valgust pildistades kipuvad foto heledamad osad üle põlema ning tumedamad alad liiga tumedad jääma. Samamoodi on näha, et hämaras pildistamine nõuab aparaadilt üksjagu tööd. Kuid suures plaanis on tegemist ikkagi hea kaameraga, millega enamik kasutajaid rahule jääb.

 

Puudused puuduvad?

 

Kui eeltoodud jutust võib jääda mulje, et A50 on soodne ja ilma suuremate puudusteta telefon, siis kahjuks päris nii see ei ole. Mõned miinused leiab ka sellelt seadmelt. Samas aga tulenevad need pigem hinnaklassist ega ole liiga suured. Esiteks puudub telefonil IP-klass ehk seade ei ole veekindel. Teiseks ei ole toetatud juhtmevaba laadine ehk kasutama peab tavapärast USB-C kaablit. Kolmandaks on telefonil vaid üks kõlar, mis tähendab, et videote vaatamine ja muusika kuulamine ei ole nii mõnus kui mõne muu aparaadiga. Lisaks on A50 mõningates olukordades õige pisut aeglasevõitu. Õnneks ei ilmne see kogu aeg ning kokkuvõttes on tegemist nobeda telefoniga, lihtsalt aeg-ajalt, näiteks paljude piltidega veebilehte kiirelt lehitsedes, kipub pilt “hakkima” ning osa rakenduste avamine võtab vahel sekundi või paar.

 

Kokkuvõtteks

 

Võib öelda, et A50 ostja saab endale natukene rohkem kui 300 euro eest üsna uhke seadme, mis näeb välja palju kallim, kui ta tegelikkuses on. Lisaks heale väljanägemisele aga pakub telefon omadusi, mida veel üsna hiljuti sellise raha eest kuidagi oodata ei osanud.