Microsofti programmid Word ja Excel on ikka olnud väga populaarsed ja laialt kasutatavad. Kõik nad kuuluvad koos lisaprogrammidega OneNote, PowerPoint ja mõned veel, Microsoft Office’i nimelisse paketti, mis siiani on enamasti ikka tulnud osta nii-öelda karbitootena. See tähendab, et pärast raha maksmist sai klient endale võtme, mille abil oli võimalik programmid installeerida ja neid seejärel kasutada.

Ühelt poolt on selline lahendus väga lihtne, kuid teisalt seab see kasutajale ka mitmeid piiranguid. Seda näiteks uuenduste osas ning ka seotusest programmi kasutava seadmega. Sellest tulenevalt ongi Microsoft juba mõnda aega pakkunud Office’i paketist Office 365 nimelist versiooni. Mida see endast täpsemalt kujutab ning kuidas töötab, seda nüüd vaatamegi.

 

Maksa kohe või igakuiselt

 

Üheks suuremaks erinevuseks võrreldes “tavalise” Office’iga ongi tasumise loogika. Nimelt saab klient 365 versiooni puhul endale soetada programmi kasutusõiguse. Seega ostab klient õiguse programmi kasutada ning selle õiguse kestus sõltub valitud makseviisist. Seda saab teha, tasudes korraga terve aasta eest, kuid võimalik on valida ka igakuised väiksemad osamaksed. Konkreetne hind sõltub küll sellest, millise Office’i versiooniga (Personal, Home, Business jne) on tegemist, kuid näiteks 365 Home versioon maksab kas 69 eurot aastas või 7 eurot kuus. Igal juhul on see võrreldes karbitootega, mille hinnad algavad 139 eurost, lühikeses vaates odavam.

 

Alati kõige uuem versioon

 

Veel on 365 versiooni puhul plussiks pidevate uuenduste olemasolu. Nimelt saab kasutaja Microsofti poolt oma paketile kogu aeg jooksvalt uuendusi ning seega on tal olemas alati kõige uuem Office’i versioon. Seega ei jää programm kunagi vanaks ning on igal ajahetkel varustatud kõige uuemate funktsioonide ja visuaaliga. Traditsioonilise versiooni puhul saab klient ostes küll uue ja ajakohase programmi, kuid mõne aasta möödudes jääb see paratamatult vanaks ning ühel hetkel tuleb soetada taas uus versioon.

Office 365 töötab igas seadmes, sealhulgas ka pilves

 

Nagu ikka, saab ka Office 365 soetamisel klient endale võtme, mille abil on võimalik programm alla laadida ja arvutisse paigaldada. Seejärel tuleb Office ka enda Microsofti kontoga siduda ning see tähendab, et nii-öelda pilves on nüüd olemas kasutaja litsentsi info. Oluline on see seetõttu, et nüüdsest saab sama kasutaja ka oma muudes seadmetes programme kasutada, kuna Microsoft teab, et tal on vastav litsents soetatud. Toetatud seadmete hulgas on lisaks tavaarvutitele ka tahvelarvutid ja nutitelefonid. Tavalise Office’i puhul aga osteti litsents kindlale masinale.

Peale selle saab kasutaja enda käsutusse koos programmidega ka 1 TB pilveruumi, kuhu oma dokumente ja muid faile salvestada, et neile igal ajahetkel teisest seadmest üle interneti ligi pääseda. Pilves on lisaks võimalik ka Office’i dokumente avada, luua, redigeerida ja jagada – ning seda kõikide seadmetega.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Microsoft on Office 365 näol loonud populaarsetest programmidest uuendusliku variandi, mis pakub traditsioonilist kontoritarkvara, kuid tänu teistmoodi lähenemisele on see pidevalt kõige uuem, seda on mugav kasutada ning selle eest ei pea korraga palju raha välja käima. Karta ei tasu ka seda, et kuutasu tulebki alatiseks maksma jääda. Tellimuse saab igal ajal lõpetada ning ka aastase variandi puhul ei ole tähtaja möödumisel lepingu pikendamine kohustuslik. Sellisel juhul saab klient vastava teavituse ning ajaakna, et oma otsus teha. Lepingu lõppemisel jäävad aga kõik dokumendid alles ning neid saab endiselt avada, kuid mitte enam redigeerida. Samas säilib see võimalus endiselt veebiversioonis ehk OneDrive’i kontol saab kõiki dokumente vaadata, muuta ning luua.

 

Vaata ka Digitarga saadet.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid