Allikas: blogs.office.com

Microsoft Word ja Powerpoint saavad uuenduse, mis võimaldab vaegnägijatel dokumendis oleva pildi või graafiku sisu kirjeldust kuulata.

See saab võimalikuks tänu tehisintellekti Computer Vision Cognitive Service`i kasutusele selle lahenduse loomisprotsessis. Tehisintellekti kaasamine sellesse projekti võimaldab dokumendi koostajal sisukamat infot vaegnägjani viia.

Selleks, et dokumendis olevat pildi kirjeldust kuulata, peab dokumendi looja selles oleva pildimaterjali alla lisama alt-teksti ehk pildi kirjelduse.

Seda tehes pakub programm automaatselt pildi sisuga haakuvat infot. Tehisintellekt õpib jooksvalt ning pakub aina paremaid tulemusi ja mida rohkem inimesi seda lahendust kasutab, seda täpsemad on pildikirjeldused.

Lisaks hakkab MS Office pakkuma välja Accessible kirjamalle, mille fontide ja värvide valimisel on arvestastud värvipimedate ja vaegnägijatega.

Uus lahendus jõuab kõigepealt Office 365 kasutajateni ja oodata on seda juba 2017. aasta alguses!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid