Microsoft on uuendamas oma iOS-i ja Androidi autentimisrakendust, lisades uusi võimalusi ja värskendades kasutajaliidest.

Microsoft on toetanud ka varem pikalt kaheastmelist isikutuvastust mitmel Androidi teenusel, kuid iOS-is on see seni toiminud vaid Microsoft Azure’iga. See muutub 15. augustil, mil uued iOS-i ja Androidi rakendused hakkavad toetama kaheastmelist autentimist erinevatel teenustel.

Microsoft pakub 3 võimalust isikutuvatsuseks. Allikas: Microsoft
Microsoft pakub kolm võimalust isikutuvastuseks. Allikas: Microsoft

Microsoft Accounti kasutajad (näiteks Outlook.com ja Hotmail.com jne) saavad kinnitada autentimistaotluse oma telefoni teavituse kaudu. Ühtlasi toimib see ka Apple Watchi ja Samsung Geari seadmetel.

Lisaks võimaldab uus lahendus isikut tuvastada, kasutades ka telefoni sõrmejäljelugejat.

Google tegi hiljuti oma kaheastmelise isikutuvastuse tunduvalt lihtsamaks ja mugavamaks – lihtsalt klikates teavitusele, mis omakorda avab rakenduse, et kinnitada sisselogimine. Google’i variant on põhimõtteliselt väga sarnane uue Microsofti lahendusega. Microsofti oma on isegi kiirem, sest toimib teavituse kaudu ja rakendust selle jaoks eraldi avama ei pea.

Microsofti turvalise ja kiire autentimislahenduse esmase versiooniga tullakse turule juba augusti keskel.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid