Microsofti uus funktsioon toob kustutatud failid tagasi

#Microsoft
2 min lugemine

Microsoft toob välja oma failide taastamise tööriista “Windows File Recovery Tool”, mille eesmärk on tagasi tuua failid, mis on kogemata kustutatud.

 

Windows File Recovery on programm, millega saab erinevaid faile ja dokumente tagasi kutsuda kohalikelt kõvaketastelt, USB mälupulkadelt ja isegi kaamera SD mälukaartidelt. Pilve varundatud või üle võrgu jagatud failide taastamine pole selle tööriista abil võimalik.

Kasulik, kui kogemata on failid kustutatud.

Nagu iga failide taastamise programmi puhul, on ka siinkohal oluline kasutada seda esimesel võimalusel, et ennetada kustutatud failide ülekirjutamist. Microsofti uus programm lubab taastada MP3 faile, MP4 videofaile, PDF-faile, JPEG pilte ja tavapäraseid Wordi, Exceli ja PowerPointi dokumente.

Vaikimisi on failide taastamise tööriist seadistatud peamiselt NTFS failisüsteemide jaoks, kuid kindlaid failitüüpe on võimalik saada kätte ka FAT, exFAT ja ReFS failisüsteemidest. Faile saab taastada ka peale formatit ehk kogu kõvaketta või mälukaardi tühjendamist. Windows File Recovery on kasulik kõigile, kes on kogemata kustutanud olulise dokumendi või pühkinud puhtaks terve kõvaketta, kirjutab The Verge.

Varasemalt oli Windows 10 peal sarnane funktsioon nimega “Previous Versions”, kuid selle kasutamiseks oli vaja see spetsiaalselt enne sisse lülitada.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."