Microsofti uus funktsioon toob kustutatud failid tagasi

#Microsoft

Microsoft toob välja oma failide taastamise tööriista “Windows File Recovery Tool”, mille eesmärk on tagasi tuua failid, mis on kogemata kustutatud.

 

Windows File Recovery on programm, millega saab erinevaid faile ja dokumente tagasi kutsuda kohalikelt kõvaketastelt, USB mälupulkadelt ja isegi kaamera SD mälukaartidelt. Pilve varundatud või üle võrgu jagatud failide taastamine pole selle tööriista abil võimalik.

Kasulik, kui kogemata on failid kustutatud.

Nagu iga failide taastamise programmi puhul, on ka siinkohal oluline kasutada seda esimesel võimalusel, et ennetada kustutatud failide ülekirjutamist. Microsofti uus programm lubab taastada MP3 faile, MP4 videofaile, PDF-faile, JPEG pilte ja tavapäraseid Wordi, Exceli ja PowerPointi dokumente.

Vaikimisi on failide taastamise tööriist seadistatud peamiselt NTFS failisüsteemide jaoks, kuid kindlaid failitüüpe on võimalik saada kätte ka FAT, exFAT ja ReFS failisüsteemidest. Faile saab taastada ka peale formatit ehk kogu kõvaketta või mälukaardi tühjendamist. Windows File Recovery on kasulik kõigile, kes on kogemata kustutanud olulise dokumendi või pühkinud puhtaks terve kõvaketta, kirjutab The Verge.

Varasemalt oli Windows 10 peal sarnane funktsioon nimega “Previous Versions”, kuid selle kasutamiseks oli vaja see spetsiaalselt enne sisse lülitada.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid