Microsofti kontodesse saab nüüd logida ilma paroolita

#Microsoft

Microsoft on teinud sammu paroolivaba tuleviku suunas, lubades alates üleeelmisest nädalast logida kontodele, kasutades Microsoft Authenticator äppi, Windows Hello’d, turvavõtit või SMS/e-mail kinnituskoodi.

 

Võimalus ennast paroolivabalt tuvastada tuli ärikasutajatele välja juba märtsis, kui kaugtöö oli suurema hoo pöördumatult sisse saanud. Microsoft on paroolivaba tuleviku nimel töödanud juba aastaid, pandeemia on seda protsessi vaid kiirendanud. Praeguseks kasutab ilma paroolita valikuid üle 200 miljoni inimese.

Oma parooli eemaldamine on suhteliselt lihtne protsess. Selleks on vaja installida Microsoft Authenticator mobiiliäpp (mille leiab SIIT) ja ühendada see isikliku Microsofti kontoga. Kui see on tehtud, saab minna aadressile account.microsoft.com, valida “advanced security options” ja lubada turvalisuse lisaseadete sektsioonist paroolivabad kontod. Seejärel tuleb muudatus kinnitada Authenticator äpis ja ongi tehtud. Muudatust saab alati tagasi pöörata ehk võtta parool uuesti kasutusele.

Paroolivaba autentimise kasutegurid on väga selged. Enamus inimesi mõtlevad oma paroolid välja ise, kuid pole lihtne mõelda turvalist ja seejuures meeldejäävat salasõna. Tihti kasutatakse sama parooli mitmel pool, mis laseb kurjategijatel pärast parooli kättesaamist ühest keskkonnast, kiiresti logida veel mitmele teisele kontole.

Google, Apple ja teised töötavad samuti selle nimel, et ei peaks toetuma enam ainult salasõnadele, kirjutab The Verge. Google Chrome’i saab ilma paroolita juba logida ja Apple iOS 15 ja macOS Monterey uuendused sisaldavad “sissepääsuvõtit” iCloud Keychain’i osana, mis on katse asendada salasõna turvalisema sisselogimise protsessiga.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid