Pisut üle aasta tagasi piiramatu mahuga pilveruumi pakkuma hakanud Microsoft teatas, et piiramatu maht võetakse valikust maha, kuna liiga paljud kasutajad hakkasid sinna laadima terveid arvutite varukoopiaid, suuremahulisi videoid ning filmikogusid.

Piiramatu mahu asendamiseks lõi ettevõte 1 TB (terabait) pilveruumi. Lisaks vähendas Microsoft tasuta pilveruumi 15 GB pealt 5 GB-le ning võttis valikust maha 100 GB ja 200 GB valikud, mis asendati uue 50 GB pilveruumiga hinnaga 1,99 eurot.

Office 365 kasutajad, kellel on pilves rohkem kui 1 TB andmeid, saavad ühe aasta jooksul need sealt ära liigutada. Kasutajatele, kes kasutasid OneDrive’i kampaaniaid “sama raha eest rohkem mahtu”, annab Microsoft raha tagasi ning kasutajate jaoks, kes praegu kasutavad 100 GB või 200 GB pilveruumi, jääb praegune pilveruum kehtima.

Kuigi piiramatu mahuga pilveruumi enam ei pakuta, on 1 TB suuremale osale kasutajatest rohkem kui küll, et oma fotosid, videoid ja dokumente salvestada.

Siiski võttis Microsoft piiramatu mahu ning tasuta 15 GB kaotamisega endalt ära suurimad müügiargumendid, mis teda selles tiheda konkurentsiga valdkonnas Google’ist ja Dropboxist eristas.

Kuigi OneDrive on mugavalt ühendatud kõikide teiste Microsofti teenustega, võib juhtuda, et suur osa kasutajatest suunab pilgud alternatiivide poole.

Kui otsid alternatiive välismaistele pilveteenustele nagu Dropbox, OneDrive või Google Drive, siis viska pilk peale ka kodumaisele lahendusele Suhtlus.

Allikad: Microsoft reduces free OneDrive storage and removes unlimited option

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid