Aina enam rakendusi, mis varem olid kättesaadavad ainult konkreetselt iOS-i, Androidi või Windowsi seadme kasutajale, muutuvad järjest enam operatsioonisüsteemist sõltumatumaks ning on kättesaadavad olenemata kasutatavast telefonist.

Microsoft on iOS-i seadmetel testima asunud seni vaid Windows 10 telefonidele reserveeritud klaviatuuri, mida saab kasutada ka ühe käega. Selleks avaneb klaviatuur lihtsama ligipääsetavuse nimel lehvikukujuliselt selles suunas, kumb käsi telefoni hoiab. Klaviatuuril ei puudu loomulikult ka emotikonid ja sõnasoovitused. Apple’i rakendustepoodi peaks klaviatuur jõudma mõne kuu ning Androidi rakendustepoodi käesoleva aasta jooksul.

Lehvikukujuliselt avanev klaviatuur. Foto: TheVerge
Lehvikukujuliselt avanev klaviatuur. Foto: TheVerge

Lisaks lansseeris Microsoft Androidile uue rakenduse Mimicker Alarm, mis sunnib kasutajat ärkama sellega, et ei lõpeta helisemist enne, kui oled teinud, mida rakendus nõuab. Selleks võib olla “üllatunud” näost või toas olevast esemest pildi tegemine või ka etteantud teksti uuesti kirjutamine. Kogu idee seisneb selles, et kasutaja ei paneks äratuskella lihtsalt kinni, vaid oleks sunnitud ärkama. Etteantud tegevust mitte tehes lubab rakendus äratuskella ainult 5 minuti haaval edasi lükata.

Äratuskell on loodud Microsofti Project Oxfordi raames, mis aitab arendajatel järjest nutikamaid rakendusi luua. Mimicker Alarm äratuskellaga sooviti näidata, et ka lihtsa ning igapäevaselt kasutatava rakenduse saab muuta nutikaks ning omapäraseks. Mimicker Alarmi rakenduse allalaadimiseks tuleb veel pisut oodata, kuna meie piirkonnale äratuskell Play Poes veel leitav ei olnud. Järjest enam rakendusi on muutumas operatsioonisüsteemist sõltumatuks ning nii on isegi Apple teinud rakendusi, mida kasutada Androidi seadmetes (Move to iOS ning Apple Music).

Allikad: Tech2 / Tech2

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid