Juba kuus kuud on Microsoft ettevõtte-siseselt oma virtuaalset assistenti Cortanat iOS süsteemil testinud ning nüüd ollakse sealmaal, et testima lubatakse piiratud arv kasutajaid ka väljastpoolt ettevõtet.

Cortana iOS ei saa kõiki samu funktsioone mis Windowsi seadmetes ning praegu puudub “Hey Cortana” häälkäskluse funktsionaalsus, kuid nii Cortana iOS välimus kui ka kasutajakogemus on väga sarnane Windows 10 ja Androidi versioonidele. Pole selge, kas Microsoft ühendab Cortana enne ametlikku lansseerimist ka iOS seadmetele mõeldud Outlooki ja OneNote’iga, kuid praegune beetaversioon peaks toetama nii meeldetuletusi, kalendrit kui ka e-kirjade saatmist.

Eesti Windowsi-huvilised kahjuks testijateks veel ei saa, kuna Microsoft kogub katsetajaid praegu vaid Ühendriikides ja Hiinas. Allalaadimislingid avalikustatakse järgmise paari nädala jooksul, kuid kõik testimishuvilised peavad oma väärilisuse tõestamiseks vastama lühikesele küsitlusele.

Cortana iOS annaks iPhone’i kasutajatele hea alternatiivi Apple’i enda assistendile Sirile. Samasugune testimine käib ka Androidi seadmetega, kuid ka selle testimine ei ole Eesti kasutajale lihtsaks tehtud.

Allikas: Microsoft opens up its Cortana for iPhone beta

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid