Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Microsoft eksperimenteerib tehnoloogiaga, mis viib Cortana, ettevõtte virtuaalse assistendi, autosse.

Taiwanis toimunud üritusel sõnas Microsofti esindaja, et neil on idee “ühendatud autode” (Connected Cars) tehnoloogiast, mille edasiseks arendamiseks soovitakse koostööd alustada Taiwani ettevõtetega.

Ettevõte on ehitanud prototüübi, mis kuvab informatsiooni auto tuuleklaasile ning võimaldab Cortana abiga käivitada näiteks navigeerimisfunktsiooni ning reserveerida laudu restoranis. Tehnoloogia kõrge hinna tõttu ei ole Microsoft varem selliseid tooteid lansseerinud, kuid Taiwani partnerite toel loodetakse tulevikus selleks leida lisavõimalusi. Konkreetseid koostööpartnereid ei ole veel nimetatud.

Eelmisel aastal tutvustas Microsoft kontseptsiooni autosüsteemist “Windows in the Car”, mis kujutas endast autoarmatuuri ehitatud puutetundlikku Windowsi tarkvaraga ekraani. Kui Microsoft tuleb välja isikliku autosüsteemiga, siis tuleb tal rinda pistma hakata nii Apple CarPlay kui ka Google Android Auto lahendustega.

Allikas: Microsoft eyeing Taiwanese firms for car program

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid