Järgmise kahe-kolme aasta jooksul on Microsofti eesmärgiks kasvatada Windows 10 kasutajate arv ühe miljardini, mistõttu on ettevõte otsustanud alates 31. oktoobrist 2016 eelinstalleeritud Windows 7 ja Windows 8.1 arvutite müügi lõpetada.

Alates 2016. aasta 1. novembrist on poest võimalik osta vaid Windows 10 operatsioonisüsteemi jooksutavaid Windowsi süle- ja lauaarvuteid. Ainsateks eranditeks jäävad ettevõtted, kes saavad valida, millise Windows-operatsioonisüsteemiga arvutit nad soovivad.

Tavaliselt seab Microsoft eelmise operatsioonisüsteemi eelinstalleeritud arvutite müügile tähtaja kaks aastat, aga kuna Windows 8 müük läks prognoositust kesisemalt, pikendati ka Windows 7 arvutite müüki. Tehnilist tuge ehk veaparandusi, turvauuendusi jms tagab ettevõte Windows 7 kasutajatele kuni 14. jaanuarini 2020 ning Windows 8.1 kasutajatele kuni 10. jaanuarini 2023.

Praegu on Windows 10 “valikuline” uuendus, kuid alates uuest aastast muutub “soovituslikuks” uuenduseks.

Selleks, et täita oma miljardilist eesmärki, surub ettevõte uut operatsioonisüsteemi kasutajatele üsna jõuliselt peale. Windows 7 ja Windows 8 kasutajate arvutiekraanidele kuvatakse teateid uuendusest, mida on võimalik tasuta alla laadida vaid esimese aasta jooksul.

Windows 10 peamine müügiargument on rakendused, mis töötavad ühtemoodi nii Windowsi telefonidel, tahvelarvutitel kui ka süle- ja lauaarvutitel.

Allikas: Microsoft to discontinue Windows 7 and 8.1 next November

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid