Kui kahtled, kas peaksid oma Windowsi arvuti operatsioonisüsteemi uuendama, siis viska pilk peale Microsofti loodud leheküljele, kus näidatakse puust ja punaselt, kuidas uus süsteem välja näeb ning kuidas seda kõige paremini kasutada.

Kuigi Windows 10 tähistab varsti oma esimest sünnipäeva ning kuni juulini on tarkvara uuendamine Windows 7 ja Windows 8 arvutites tasuta, ei ole paljud kasutajad uut operatsioonisüsteemi veel omaks võtnud. Microsoft soovib teha kõik endast oleneva, et veelgi rohkem kasutajaid selle enda arvutitesse laadiksid. Selle eesmärgiga on loodud veebileht Windows 10 tutvustamiseks. Veebileht võimaldab vanemate operatsioonisüsteemidega arvutite kasutajatel tutvuda Windows 10 võimalustega, seda päriselt enda arvutisse installimata.

Screen Shot 2016-04-17 at 21.35.23
Endale huvipakkuva info leiab kategooriaid sirvides. Foto: ekraanitõmmis Microsofti kodulehelt

Lehekülg on jaotatud kolmeks suuremaks osaks: arvuti, tahvelarvuti ning telefon. Nii arvuti kui ka tahvelarvuti sektsioonis on 11 ning telefoni sektsioonis 10 alamkategooriat. Näiteks kategoorias “Meet Cortana” saab huviline teada, mida Microsofti virtuaalne assistent teha oskab ning kuidas ta seda teeb. Lisaks leidub lehel demosid veebilehitsemisest, fotode organiseerimisest, navigeerimisest, rakenduste allalaadimisest jms. Pika ja igava teksti asemel on ettevõte kasutanud teist taktikat ning loonud iga sektsiooni igasse alamkategooriasse vastavasisulise video, et kogemus kõige ehedam oleks.

Windows 10 on tasuta allalaaditav käesoleva aasta 29. juulini.

Kui kasutad Windowsi operatsioonisüsteemiga arvutit, kuid oled seni kahelnud, kas peaksid tarkvara uuendama või mitte, siis nüüd on õige aeg härjal sarvist haarata ja üle vaadata, mida Windows 10 sulle pakkuda saab ning uuendada tarkvara või lausa terve arvuti. Uuendamiseks otsi oma arvuti paremast alumisest nurgast üles Windowsi logo ning sellele klikates järgi juhiseid. Kui sinu arvutis on sisselülitatud automaatne uuendamine, siis peaks uuendus suurema sinupoolse sekkumiseta varsti allalaaditud saama.

[conclusion]

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid