Selle aasta algul esitles Microsoft üht oma suurematest projektidest peale Xboxi mängukonsooli – Microsoft Hololensi. Tegemist on virtuaalreaalsuse tehnoloogiaga, mis lisab meid ümbritsevasse keskkonda hologrammid.

microsoft_windows_10_hololens_beauty_shot-100564033-orig

Oma olemuselt on Microsoft Hololens pähekäiv arvuti, mis sisaldab nii protsessorit, graafikakaarti kui ka monitori visiiri näol. Peakomplekti küljes olev visiir on läbipaistev ja võimaldab näha lisaks hologrammidele ka meid ümbritsevat keskkonda. Seadmesse on sisseehitatud ruumiline audiosüsteem, mis võimaldab kuulda selja taga asuvaid hologramme, ning kogu peakomplekt on pilgeni täis erinevaid sensoreid, andureid ja kaameraid, mis jälgivad meie liigutusi ning asukohta ruumis, et kuvatavad hologrammid asetuksid meid ümbritsevasse keskkonda kohaselt.

Microsoft Hololens on täiesti iseseisev süsteem ning see ei vaja ühendumist arvuti või telefoniga.

Hololens on küll alles arendusjärgus, kuid ettevõtte esindajad on seadme lubanud kasutajatele saadavaks teha juba Windows 10 ajaraami jooksul ehk enne Windows 11 väljatulekut. Hinna määramisel võetakse arvesse nii äri- kui ka erakliente. Suurim erinevus võrreldes teiste virtuaalreaalsuse prillidega nagu Project Morpheus või Oculus Rift on Microsofti visioon kasutaja teise reaalsusesse viimise asemel integreerida igapäevaümbrus virtuaalreaalsusega. See tähendab, et Hololensiga saad oma elutoa muuta suureks MineCrafti mänguväljakuks, seintele kinnitada memosid, keset tuba panna hõljuma ilmateate, seinale kuvada jalgpallimängu ning isegi kasvatada virtuaalset lemmiklooma.

Microsoft Hololensil ja virtuaalreaalsuse tehnoloogiatel üldiselt on tohutu potentsiaal muuta kogu seninst nutiseadmete ning interneti tarbimise harjumust. Kuidas täpselt see välja nägema hakkab, näitab aeg.

Allikas: Microsoft announces Windows Holographic with HoloLens headset

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid