Facebook tahab, et isegi inimesed, kes Facebooki kasutada ei saa või mingil põhjusel ei taha, saaksid sellegipoolest kasutada suhtlemiseks nende rakendust Messenger. Selleks on loodud võimalus konto registreerimiseks eesnime, perekonnanime ja telefoninumbriga.

101911203-20140811-9125-674.1910x1000
Foto: cnbc.com

Facebook katsetas kontota registreerumist ka 2012. aastal Indias, kuid lõpetas projekti mõni kuu hiljem. Nüüd on Messengeri juhi David Marcuse sõnul õige aeg keskenduda inimestele, kes sel põhjusel seni rakendust kasutada ei saanud või ei tahtnud.

Rakendusse kasutajakonto loomisel kuvatakse kasutajale lisaks Facebooki konto sidumise võimalusele ka “Not on Facebook” (“Ei ole Facebooki kasutaja”) valik, mis võimaldab telefonikontaktid sünkroniseerida nende kasutajatega, kes on enda telefoninumbri sotsiaalvõrgustikus avalikustanud.

Inimeste otsimiseks, kes ei ole enda telefoninumbrit avaldanud, võimaldab Messenger kasutada otsingut, mis leiab kasutaja Facebooki andmebaasist üles nime järgi.

Messengeri meeskond on uuenduste kallal kõvasti vaeva näinud ja lisaks teistele uuendustele saavad kasutajad nüüd omavahel suhelda näiteks VOIP-videokõnedega (videokõned internetis) ning omavahel maksetehinguid sooritada.

Järgmised suured projektid on suunatud arendamaks ärikliendile mõeldud “Messenger for Business” süsteemi, mis võimaldaks internetikaupmeestel online-abi pakkuda Messengeri kaudu. Suurema paindlikkuse tagamiseks tehakse lihtsamaks ka kolmandate osapoolte rakenduste integreerimine Messengeriga.

Messengeril on praegu 700 miljonit igakuist kasutajat ja ettevõte ei varja, et nende eesmärk on troonilt tõugata tavapärane SMS-ide saatmine, et kõik inimesed koondata kokku ühte rakendusse. Messengeri lahutamine Facebookist on vaid järjekordne samm sellel teel.

Allikas: Messenger No Longer Requires A Facebook Account

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid