Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
mElu on unikaalne mugavusteenus peredele, milles on palju häid lahendusi peresiseste asjade korraldamiseks. Võimalusi on palju ja sellepärast oleme iga tegevuse juurde lisanud juhised. Juhised ilmuvad ekraanile, kui vajutad küsimärgiga ikoonile, ning lähevad eest ära, kui nad sõrmega lihtsalt üles lükata. Lihtne trikk! Foto: mElu kodulehekülg

Uus kodumaine nutilahendus aitab korraldada pere igapäevaelu

#melu #Rakendused

Sel suvel jõudis avalikkuse ette Eestis valminud ja peredele suunatud nutirakendus mElu, mis aitab korraldada pere igapäevaelu ning võimaldab juhtida distantsilt ka koduseid seadmeid.

mElu näol on tegu platvormiga, kuhu saab koondada väga erinevaid teenuseid ja funktsionaalsusi. Kuigi rakendus pakub juba praegu tervet rida erinevaid kasutusvõimalusi, suureneb nende hulk lähiajal veelgi.

Ühest küljest mängib uus rakendus olulist rolli just lapsevanema südamerahu seisukohast. Nimelt saab lapsevanem mElu abil kaardilt täpselt näha, kus asuvad parasjagu tema lapsed.

Lae tasuta mElu rakendus oma nutitelefonisse ja proovi ise!

Uue ajastu mugavusteenus EMT ja Elioni peredele. Turvaliselt ja kindlalt

  • Lihtne ja mugav teenus peresiseseks asjaajamiseks
  • Teenus sinu näoga
  • Kaart, mis annab südamerahu
  • Mugav mobiilse internetikasutuse ülevaade
  • Kodune internet ja TV kontrolli all
  • Kiirel ajal pere kokku
  • Suur äpp väikeste abistavate trikkidega
  • Laadi mElu äpp kohe alla! (Android)
  • Loe mELU äpi kohta lähemalt!

Tänapäeval on kõigil kiire. Kes on koolis, kes on tööl, kes on trennis, kes on sõpradega väljas. Et ühised peretegemised oleks paremini korraldatud, saab mElu äpiga hallata pere ühist ostunimekirja, kalendrit ja teadete tahvlit. Kõik pereliikmed saavad lisada ostunimekirja oma soove, kalendrisse saab märkida olulisi saabuvaid sündmusi ja teadete tahvlil saab kõikidele pereliikmetele korraga teada anda oma tegemiste kohta.
Tänapäeval on kõigil kiire. Kes on koolis, kes on tööl, kes on trennis, kes on sõpradega väljas. Et ühised peretegemised oleks paremini korraldatud, saab mElu äpiga hallata pere ühist ostunimekirja, kalendrit ja teadete tahvlit. Kõik pereliikmed saavad lisada ostunimekirja oma soove, kalendrisse saab märkida olulisi saabuvaid sündmusi ja teadete tahvlil saab kõikidele pereliikmetele korraga teada anda oma tegemiste kohta.

„Lähtusime uue rakenduse väljatöötamisel kasutajate ootustest. Töögruppidest saadud tagasiside näitas, et üks lapsevanemate peamisi ootusi on seotud sellega, kas nende võsukesed on jõudnud õigeks ajaks kooli, trenni, huviringi või koju,“ selgitas Eesti Telekomi valdkonnajuht Toomas Kärner.

Samas on asukoha määramine mElu puhul vaid üks funktsionaalsusi ning rakendus pakub hoopis rikkalikumaid võimalusi.

Näiteks näeb mElu abil seda, kui palju on iga pereliige oma nutiseadmega ära kasutanud igakuist mobiilse interneti mahtu. Nii on alati olemas täpne ülevaade erinevate pereliikmete kasutusaktiivsusest, mis omakorda aitab andmeside kasutust paremini planeerida. Samuti annab rakendus ülevaate sellest, milline on pereliikmete mobiilseadmete aku staatus (kui laaditud seadme aku on) ja helina staatus (kas seadme helin on sees või väljas). Nii on muu hulgas võimalik saada infot selle kohta, miks pereliige parasjagu näiteks telefonile ei vasta.

Et pere igapäevategemisi veelgi lihtsamaks ja mugavamaks muuta, pakub mElu ka selliseid funktsioone nagu ühine ostunimekiri, kalender ja teadetetahvel.

Ostunimekirja saavad kõik pereliikmed lisada kodus vajaminevaid tooteid, misjärel saab kauplust külastav pereliige nutiseadme vahendusel meeldetuletuse, et nimekirjas on ostmist ootavat kaupa. Perekeskne kalender võimaldab talletada meeldetuletusi eesseisvate sündmuste, kohtumiste, trennide jms kohta ning kalendrisse kantavad uuendused on kohe näha kõigile pereliikmetele. Teadetetahvli näol on aga tegu klassikalise jutunurgaga, kus kogu pere omavaheline suhtlus on kokku toodud ühte kohta.

Kõik eelnimetatud mElu funktsionaalsused töötavad kõigi kohalike mobiilioperaatorite võrgus.

Eesti Telekomi (Elioni ja EMT) klientidele pakub mElu teenus ka mugavat võimalust otse oma nutitelefonis sisse ja välja lülitada koduseid Elioni seadmeid (näiteks WiFit) või juhtida seadmete tööd (näiteks telekanaleid vahetada või ajutiselt piirata mõne kanali näitamist). Seda kõike ikka sellepärast, et laste kodutööd saaksid tehtud ja kõigil oleks õhtul üksteise jaoks rohkem vaba aega.

mElu saavad praegu kasutada Androidi operatsioonisüsteemiga (versioonid 4.0 ja uuemad) varustatud nutiseadmed. iOS versioon saab kasutusküpseks lähiajal.

mElu rakendusega saab lähemalt tutvuda ja rakendust alla laadida Eesti Telekomi veebilehelt.

mElu äppi tutvustavad videod:

 

 

 

 

 

Kommentaarid