Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuigi terve hulk tehnoloogiaettevõtteid eesotsas Apple’i, Samsungi ja Google’iga üritavad kauba eest maksmist muuta mobiilseks, ei ole füüsiline rahakott veel meie elust kuskile kadunud. See olukord võib aga kiiresti muutuda, kui MasterCard oma idee maksevõimelistest igapäevaesemetest teoks teeb.

mastercard-nfc-card-2-970x647-c

Kujuta ette olukorda, kus sa sõidad läbi McDonaldsi drive in’i, võtad oma eine ja auto maksab arve sinu eest, või hommikujooksu tehes maksad tee peale jäänud poes oma joogipudeli eest dressipluusiga.

Maailmas, mida MasterCard ette kujutab, ei ole tarvis rahakotte, sularaha ega krediitkaarte – makseid saab teha igapäevaste esemetega ning see ei ole sõltuv sinu telefoni operatsioonisüsteemist.

Turvalisus eelkõige

Ettevõte on esimeseks testimiseks koostööd tegemas näiteks General Motorsiga ning uusi koostööpartnereid oodatakse juurde.

Finantstehingute puhul on turvalisus alati väga suureks murekohaks ning MasterCard on kinnitanud, et kõikide esemete puhul, millega ostusid sooritatakse, peidetakse ära reaalne kaardinumber, millega see ese seotud on. See tähendab seda, et kaupmees ei näe kunagi reaalset pangakontonumbrit. Sama tehnoloogiat kasutavad praegu ka Apple Pay ja Google Android Pay.

Puutevaba NFC alustab võidukäiku

MasterCardi uus idee toetub NFC-tehnoloogiale, mis tähendab, et igas maksmiseks mõeldud esemes peab olema NFC-kiip. Järjest rohkem kaupmehi on hakanud NFC-tehnoloogiat omaks võtma ning uued kassaterminalid ostetakse tulevikku silmas pidades juba enamasti NFC-toega.

Kui MasterCard oma idee teoks teeb, siis on võimalik, et klassikaline rahakott jääb koju sahtlisse vanu aegu meenutama ning kõikvõimalikud maksed sooritame hoopis oma dressipluuside, autovõtmete ja sõrmustega.

Allikas: MasterCard wants to put a digital wallet into everything you own

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid