Nutitelefonide kaamerad on piisavalt valgustundlikud, et saada hakkama ka pildistamisega hämaras keskkonnas, aga inimene peab siiski ise otsustama, kuhu panna kaadris fookuspunkt, millelt kaamera valgust mõõdab, selgitab Digitarga fotograaf ja videote looja Martin Dremljuga. “Pildistada ei tasu telefon püstises asendis, kuigi see on harjumuspärane telefoni käes hoidmise võte – pöörates telefoni põiki-asendisse, jääb pildile ka oluliselt rohkem,” soovitab ta.

Martin Dremljuga rõhutab, et foto üks olulisemaid komponente on valgus – vastu valgust pildistades on pilt tume, kui valgus langeb inimesele peale, fokuseerib kaamera pildistatava inimese või objekti paremini. “Ära tee liiga kiiresti pilti, võta aega mõtlemiseks, kuidas pilt paremini välja tuleks. Kui sa mõtled kaks sammu ette enne pildi tegemist, et mida täpsemalt püüda, saab tulemus oluliselt parem.”

Pilditöötluseks mõeldud programmid on Dremljuga sõnul kaamera käepikenduseks, mis võimaldavad mängida dünaamilisuse ja stiiliga, et pildi meeleolu vastavalt vajadusele täiendada või muuta.

Tema kasutab pildistamiseks rakendust nimega 500px, mis aitab mõõta ka valgustugevust.

Samas on ka populaarsetel arvutil kasutamiseks mõeldud fototöötlusprogrammidel olemas nutitelefonidele mõeldud rakendused, mille seast igaüks endale ise sobiva kombo leiab. Dremljuga lemmikuks on Adobe Photoshop Express.

Pildistamiseks tuleb võtta hetk aega, et läbi mõelda, millist pilti me tegelikult saada tahame, soovitab Martin Dremljuga DIgitarga saatejuhile Ingemar Essensonile.
Pildistamiseks tuleb võtta hetk aega, et läbi mõelda, millist pilti me tegelikult saada tahame, soovitab Martin Dremljuga Digitarga saatejuhile Ingemar Essensonile.

“Igaühel on oma stiil – see, mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele,” rahustab Dremljuga fotograafiasõpru. “Kui valgust on pildil piisavalt, on ka pilt oluliselt ilusam. Kui valgust on vähe, võib alati pildi keerata must-valgeks ja öelda, et see on kunst.”

Praegu testib Martin Dremljuga fotograafi profipilgu ja fotode ning videote tegemisega uut iPhone 7 Plus kahe kaameraga mudelit – juba varsti jagab ta oma mõtteid ja nõuandeid lähemalt Digitargas! Liitu Digitarkade klubi uudiskirjaga juba täna!

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid