Hiljuti internetti lekkinud video uusimat Android 6.0.2 tarkvara jooksutavast Samsung Galaxy S6 Edge’i telefonist demonsteerib senisest rohkemaid kasutusvõimalusi kaarduvale ekraanile.

Android Marshmallow on nutivaldkonna praeguse ajahetke üks oodatuim uuendus ning kuigi mõnel üksikul on õnnestunud tarkvara oma nutiseadmesse saada, ootab suurem enamus kasutajatest ikka veel teadet allalaadimiseks valmis olevast tarkvarauuendusest. Erinevatele telefonidele ei tule uus Android välja kunagi üheaegselt, kuna enne, kui tarkvara telefoni saadetakse, kontrollivad ja täiendavad seda ka tootjad ise.

Värskelt YouTube’i laetud videost on näha eeldatavasti originaalset Samsung Galaxy S6 Edge’i telefoni, mis jooksutab tarkvara Android 6.0.2 Marshmallow ning paistab, et Samsung on oluliselt täiendanud oma kaarduva ekraani funktsionaalsust.

Küljeekraani saab peale värskendust kasutada nii uudisvoogude (sarnaselt praegusega), enimkasutatavate rakenduste kui ka hiljuti kasutatud rakenduste kuvamiseks ning avamiseks. Videos on näha, et küljeekraanil saab kasutada näiteks kalendrit, ilmarakendust, Twitterit, Yahood ning Galaxy Appsi rakendustepoest saab küljeekraani jaoks ka rakendusi alla laadida.

Kuigi esialgsete andmete kohaselt pidi Marshmallow Samsungi telefonidele saabuma juba detsembrikuus, juhtub see ilmselt siiski jaanuaris. Kui oled uue Samsungi telefoni omanik, siis jälgi oma telefoni teavitustepaneeli, kuna just sinna tuleb märguanne, kui telefonile on saadaval tarkvaravärskendusi.

Allikas: GSMarena

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid