Nagu vanarahvas ikka armastas öelda – kõlarit ei saa hinnata selle välimuse järgi, vaid tuleb ikka ühendada Spotifyga ja kuulata selle kõla.

Minule, kes ma kuulan väga palju muusikat ning kellele on oluline selle kvaliteet, jäi uus Marshall Actoni bluetooth-kõlar silma just selle stiilse retrohõngulise välimuse pärast ning soovisin seda kohe ka proovida.

Krabasin selle kaenlasse ja sõitsin lausa 200 km kaugusele Lõuna-Eesti metsa, kus tavaliselt oma kvaliteetaega veedan.
Ütlen ausalt, et ega ma alguses väga ei uskunud, et selles 15 x 16 sentimeetris on midagi erilist peale stiilse välimuse ning vana krappraadiot meenutava heli. Seda punaste suurte numbritega, krabisevalt mängivat ja läbilõikava alarmiga kõlarit mäletavad ilmselt paljud.

Väike, aga võimas

Siiski alahindasin nahkse pinnasega kõlakoda: mõistsin selle tegelikke võimeid niipea, kui olin oma telefoni sellega ühendud ja play-nuppu vajutanud. Ruum täitus väga mõnusa ning kvaliteetse heliga ja kõhust käis läbi pehme bassijudin, justkui oleks lisaks kuhugi ühendatud mõni suurem võimendi.

Marshall Acton on väike, aga võimas. Foto: Marshall London
Marshall Acton on väike, aga võimas. Foto: Marshall London

Kõigest sellest oli vaimustuses ka minu siiani vanu arvutikõlareid pooldanud isa, kes kohe selle ka endale soetada soovis, mis näitas tallegi ihaldatud taset.

Kõlar ei kaotanud oma võimsust ka siis, kui panin selle mängima õue, kus särises grill ja käis suurem jutuvada, või kui isegi muruniiduk põrises.

Oma mõõtmetelt on Marshall Acton parajalt väike ja kerge ning seda on ülimalt mugav kaasa võtta ükskõik kuhu. Kuna tänapäeval peab ju telefon pidevalt taskus kaasas käima ja kõlari külge seda juhtmega “unustada” ei saa, ei jää muusika sellepärast mängimata – kõlarit on võimalik ühendada bluetooth’iga seadme külge ja vahetada oma playlist’e ka eemalt.

Seega võtan vastutuse soovitada Marshall Actoni kõlarit kõigile, kes peavad oluliseks muusika kuulamisel head helikvaliteeti ja kellel on riiulil ruumi just sellise retrokauniduse jaoks.

 

ehk Busy Berit hoiab end internetiavarustes viibimisega hõivatud. "Õpi, veendu ja naudi," peab ta oma mantraks. "Ma ei saa elada ilma muusikata ja tänu tänapäeva nutiseadmetele ning erinevatele muusikarakendustele on see koguaeg minuga ja seda ükskõik kus tänava või maailma otsas ma ka ei viibiks," selgitab ta. "Ma ei saa elada ilma oma sõpradeta, kellega saan jagada oma tegemisi ja emotsioone üle hääle, pildi või video ja seda tänu võimalusele olla online-s koguaeg ja samuti igal pool." Ta tunnistab ja soovitab tunnistada teistelgi endale, et ei saa elada ilma internetita, mis navigeerib ja annab võimaluse lugeda kõikvõimalikku huvitavat ja seda vaid sekundiga asukohast sõltumata. "Minu enda meisterdatud puuklotsiga, mille peale olid joonistatud numbrid ja NOKIA logo ning mis minu oma hääle abil helises tuttaval viisil ja andis teada kõigest kohe ja kiiresti ning vajadusel sain koheselt reageerida ja hüpata oma mänguauto rooli," meenutab ta. "Olin kõikvõimas ja busy juba siis :) See on tulevik ja lihtsalt nii põnevust täis ning ma kahtlustan, et see on alles algus tõelisele ajastule, mida me tegelikult ei suuda ette kujutadagi."

Kommentaarid