Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Maailma esmaesitlus: Telia näitab 5G võrgus töötavat ekskavaatorit

#5G #tuleviku tehnoloogia

Täna toimub Tallinnas rahvusvaheline digitaalvaldkonna tippkohtumine Digital Summit, mille väljapanekualal saab näha üle 5G võrgu juhitavat ekskavaatorit.

 

Telia on Digital Expo alal esindatud spetsiaalse boksiga, kus koos partnerite Ericssoni ja Inteliga tutvustatakse üht võimalikku tööstuse tulevikulahendust ehk reaalses 5G võrgus töötavat ekskavaatorit.

Ekskavaator töötab kaugjuhtimise teel ning loob hea pildi sellest, kuidas võib juba lähitulevikus välja näha virtuaal- ja liitreaalsuse kasutamine igapäevaelus – nimelt toimub masina juhtimine distantsilt ning meenutab oma olemuselt arvutimängu. See loob võimaluse, et ohtlikes töötingimustes ei pea inimene ise füüsiliselt kohal olema, vaid saab masinat mugavalt juhtida teoreetiliselt mistahes maailma nurgast.

Et ekskavaator üle 5G võrgu juhitavaks muuta, tuli selle algupärane versioon üsna tublisti ümber ehitada: näiteks viidi masina juhtimisseadmed n-ö distantsile. Tagamaks aga ekskavaatori juhile võimalikult realistlikku asukohatunnetust, varustati masin 360-kraadise kaameraga, et juhile avaneks igas suunas hea ülevaade.

Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kirke Saare kinnitusel on lahenduse juures kandev roll just ülikiirel 5G raadiosidel, mis tagab selle, et ekskavaatori juhtimine distantsilt toimuks võimalikult väikese viiteajaga.

“Kuigi me täna alles testime erinevaid 5G lahendusi, on senised tulemused väga paljulubavad ning annavad aimu, kui palju võib uus tehnoloogia meie igapäevaelu kiiremaks, mugavamaks ja ohutumaks muuta.”

Saar lisas, et kuna 5G pakub erinevatele äri- ja tööstussektoritele tohutul hulgal uusi võimalusi, on valdkonna arendamine Telia üks peamisi tulevikufookusi.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada. «Elada suudaksin ka ilma nendeta, aga kõige enam tunneksin puudust ilmselt internetist, nutitelefonist ja nutiTV-st,» usub R@igo, kes soetas oma esimese PC kusagil aastatuhande vahetuse paiku. «Sest see muudab meie elu mugavamaks ja põnevamaks,» jagab ta oma digitarkust julgelt ja hea meelega ka teistega.

Kommentaarid