Lubage tutvustada – Bose juhtmevabade kõlarite perekond

#Bose #juhtmevaba #kõlar
4 min lugemine

Juhtmevabadele kaasaskantavatele kõlaritele leiab ilmselt kasutust igaüks. Valikut tuleb juurde ja kõlarid on ilmunud öökappidele, rõdudele, seljakotti, grilli kõrvale, randa ja igalepoole mujale, kus inimene käib. Mööda hakkavad saama ajad, kus olude sunnil tuleb sõbraga õues jalutades uut lemmiklugu lasta telefonist. Tutvusin lähemalt kolme Bose’i kõlariga, millest kaks suuremat on omadustelt üsna sarnased, kuid väike täiesti omaette staar.

 

Bose SoundLink Micro

 

 

Kõlarite pesamuna, millele on pandud millegipärast keeruline nimi, kuid mis on sellele vaatamata väga hea. Olin mere ääres telkimas, kui see pisike kõlar andis välja piisava helitugevusega muusikat. Kõla oli seejuures mahlane ja meeldiv nagu küps arbuus. Helitugevus oli umbes poole peal, sest rohkemaks polnud vajadust ning tekkis isegi hirm, et valjem heli võiks segada telkijaid mitmekümne meetri kaugusel.  IPX7 tolmu- ja veekindlus annab vabaduse hoida seda kõlarit just seal, kus parasjagu vaja. Kas kivil, mille ümber loksuvad lained või liival, kuhu sajab vihm. Lisaks kummine kest ning kinnituselement annavad kokku tugeva seadme, mis on praktiline igas olukorras. Hästi läbimõeldud kinnituspaela on mugav kasutada. Leidsin sellele koha nii jalgrattal kui ka vannitoas duši all käies. Töökindel kõlar, mille võid kotti visata, muretsemata kriimustuste või põrutuste pärast. SoundLink Micro on Bose’i juhtmevabast seeriast kõige rahakotisõbralikum ja väiksem kõlar, mille pisikeses kestas peitub ootamatult võimas bass. Pea purunematu disain ja kena välimus erineva värvivalikuga teeb sellest kindlasti ühe parima kõlari, mis hetkel turul saada.

 

Bose SoundLink Revolve

 

 

Eelmisest veidi suurem, kuid siiski väga hästi kaasavõetav kõlar, mille aku peab kuni 12 tundi ning heli voogab igas suunas 360 kraadi. Kõikjale ulatuv heli annab vabaduse paigutada kõlar ruumi suvalisse kohta – heli jõuab kõigini ühtemoodi. Heli on Bose’le iseloomulikult kõrgel tasemel. Esile saab tõsta sisseehitatud mikrofoni tänu millele saab kõnedele vastata ja läbi kõlari suhelda Google’i Assistendi või Siriga. Tegu on tippkõlariga, mida ostes tuleb arvestada, et see pole kõige odavam. Paarisaja eurone hind on veidi krõbedam, kui konkurentidel, kuid selle eest saab ka rohkem. Kui kõlar on ühendatud telefoniga, siis sissetuleva kõne puhul ütleb kõlar, kes helistab. Samuti kuuleb kõigi proovitud kõlarite puhul neid sisselülitades aku taset. Juurde on võimalik osta alus, millele asetades saab kõlarit laadida. Muul juhul toimib vana hea Micro USB juhtmelahendus. SoundLink Revolve mudelitelt leiab ka AUX-i juhtme pesa.

 

Bose SoundLink Revolve+

 

Igal väiksel kõlaril võiks olla suurem vend või õde. Revolve+ just seda ongi – eelmise kõlari suurem versioon, mille aku peab vastu kuni 16 tundi ning mille heli on veelgi võimsam. Välimuses torkab kohe silma väike sang, millega saab kõlarit kaasas kanda ja mugavalt riputada. Alumiiniumist korpus mõjub minimalistlikult ja esinduslikult. Muud omadused on samad, kui väiksemal Revolve’l. Mõlemad on seejuures pritsmekindlad (IPX4). Muide, kõlarite põhja alt leiab keerme, millega saab kõlari kinnitada foto- või videostatiivi külge.

 

 

Kokkuvõtteks

 

Tuleb tunnistada, et Bose teeb kõige paremini seda, mida väikestelt kõlaritelt oodatakse – võimast bassi, mis teeb mõjusaks mitte ainult muusika, vaid paneb õigesti kõlama ka inimhääle, kuulates näiteks podcaste. Kui peaksin valima neist ühe, võtaksin liikuva eluviisi tõttu SoundLink Micro, mis on oma väikeste mõõtmete poolest kõige kaasaskantavam ja tänu tugevale kummikorpusele haavamatu nagu Bruce Willis. Suuremaid kõlareid on samuti mugav kaasas kanda, kuid lisaks sellele sobivad ka tubastesse oludesse. Suuremate disain on minimalistlik ja elegantne, sobides vabalt ka kontorilauale.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.