Digitark teeb siinsamas ja eesti keeles live-blogi kajastuse Apple’i pressiürituselt, kus tutvustatakse iPhone’i SE-mudelit, tahvlit ja ilmselt ka uusi kellarihmasid.

Ootusärevust on tunda ka internetist jälgijatele. Kohalolijatel palutakse välja lülitada oma telefonid – ei tahaks, et kellegi Nokia Tune Tim’i esitlust rikuks. Üritus algab videoülevaatega Apple’i viimasest 40. aastast. Tim Cook astus lavale ning räägib, et maailmas kasutatakse aktiivselt tervelt miljardit Apple’i seadet. Tim selgitab ka pisut käimasoleva kohtulahingu tagamaid, kus FBI on Apple’i vastu läinud kohtusse, kuna ettevõte ei olnud nõus arendama “tagaust” Apple’i seadmetesse, mida FBI oma hea järgi kasutada võiks.

Tim rõhutab üle, et Apple’i klientide privaatsus ja isiklikud andmed on kaitstud.

Keskkond

Lavale astus Lisa, kes räägib Apple’i keskkonnaalasest vastutusest ning kuidas ettevõte soovib maailma paremaks teha. Apple soovib olla kõiges 100% taaskasutatav – hetkel suudetakse seda 23 riigis asuvates Apple’i poodides (teiste seas oli ka Soome). Ettevõte kasutab väga palju päikeseenergiat ning näiteks Singapuris asuvad kontorid ei jäta mitte mingisugust süsiniku jalajälge.

P3210112-650-80

99% seadmete pakenditest on loodud taaskasutatavatest materjalidest. Väga palju nähakse vaeva, et kasutatud seadmed ei satuks prügimäele, mistõttu seadmed tehakse juba algselt väga vastupidavaks. Kui ka juhtub, et seadmed tuuakse tagasi, suudetakse suurem osa neist ümbertöödelda ning uuesti kasutusse lasta. Lisa tutvustas seadmeid laiali võtvat robotit LIAM.

Tervis

Tervisest astub lavale rääkima Jeff Williams. Eelmisel aastal kuulutas ettevõte välja initsiatiivi Research Kit, kus soovijad said end kirja panna, osalemaks erinevates tervisealastes uurimustes (kasutades seadmeid, mis meil juba olemas on – iPhone’id, Apple’i kellad jne). Tulemuseks olid ajaloo suurimad uurimused, mis pakuvad teadlastele tohutul hulgal vajalikke andmeid erinevate seisundite ja haiguste varajaseks diagnoosimiseks.

 Care Kit

Esimene suurem teadaanne, mille Jeff avaldas on Care Kit. See on vahend arendajatele, mis võimaldab neil luua veelgi rohkem erinevaid rakendusi oma tervise jälgimiseks ning raskete haiguste varajaseks avastamiseks.

Apple Watch

Lavale astus uuesti Tim, kes räägib kuidas Apple Watch on inimeste elusid muutnud ning miks nad kella kasutavad. Et kasutajatel oleks võimalik kella veelgi enam isikupärastada, loodi uus erinevate värvivariantidega nailonist kellarihm.

Screen Shot 2016-03-21 at 19.26.59

Apple TV

Tim’i sõnul peitub televisiooni tulevik rakendustes ning kirjeldab milliseid rakendusi juba praegu Apple TV’s kasutada saab. Siri muutub Apple TV’s veelgi nutikamaks ning teda kasutades võib rääkida täiesti vabas keeles (kuid siiski inglise keeles). Lisaks saavad kasutajad koduekraani isikupärastada näiteks kaustadega.

Screen Shot 2016-03-21 at 19.30.11

iPhone SE

Lõpuks see hetk, mida me kõige rohkem oodanud oleme – iPhone SE. Väiksemad iPhone’d on jätkuvalt populaarsed – eelmisel aastal müüdi üle 30 miljoni 4” iPhone.

Screen Shot 2016-03-21 at 20.29.34

iPhone SE on sisuliselt kõiges kolm korda võimsam ja parem kui iPhone 5s.

Kui uus roosa värvus välja jätta on peamine väline muutus iPhone SE logo tagumisel kaanel ning telefon näeb välja põhimõtteliselt samasugune nagu iPhone 5s. Muutused on peamiselt sisulised – uues telefonil on sama protsessorijõudlus kui iPhone 6s’l. Sama kehtib ka graafika kohta. Apple’i sõnul on iPhone SE maailma võimsam 4” nutitelefon. Telefonil on 12MP kaamera ning suudab filmida 4K kvaliteedis videoid.

Screen Shot 2016-03-21 at 19.33.02

SE tundub olevat suurepärane valik kõikidele kasutajatele, kes soovisid osta iPhone 6s’i, kuid on jätnud selle tegemata selle suuruse tõttu. Nüüd on võimalik saada sama sisu oluliselt väiksemas kestas. Mälumahtudelt on uusi telefone võimalik osta nii 16GB kui ka 64GB versioone.

IOS 9.3

Uusima tarkvaraga tuleb telefonidesse funktsioon nimega Night Shift, mis oskab vastavalt kellaajale muuta ekraani värvigammat soojemaks, mis peaks silmadele vähem kurnav olema ning lubama kasutajatele rahulikumat ööund.

Märkmerakendus Note võimaldab märkmetele panna paroole, mida seni teha ei saanud.

Health rakendus, mis koondab kõik sinu kogutud terviseandmed nagu sammud, südamelöögid jms, oskab peale tarkvarauuendust soovitada sobilikke alternatiivseid rakendusi.

iOS 9.3 jõuab meie telefonidesse lähiajal.

CarPlay autorakendust toetab järjest enam autotootjaid, kes oma CarPlay oma uutesse mudelitesse integreerivad. CarPlay võimaldab autos kasutada näiteks Apple Maps kaardirakendust otse auto multimeediaekraanilt.

iPad pro 9.7”

Lavale astus Phil, kes tutvustab meile ettevõtte uusimat tahvelarvutit – 9.7” iPad Pro’d. Uus iPad on 40% väiksema ekraanipeegeldusega kui iPad Air 2, lisaks ka oluliselt eredama ekraaniga. Protsessor on originaalse iPad Pro’ga sama ning ka väiksemal iPad Pro’l on neli kõlarit. Oluliselt on paranenud tahvli kaamera, mis on nüüd 12MP ning suuteline tegema ka 4K videoid. Tahvel toetab ka Live fotosid ning Apple Pencil pliiatsit.

205cff85-3be7-4aa2-8293-4f8e51bd7f94_800

34e3a634-6e1a-44f5-ba2c-1d79c8b09e37_800

Kuna iPad Pro on mõeldud asendamaks paljude praeguste Windows PC kasutajate seadmeid, ei puudu loomulikult ka klaviatuur. Tegemist on tõelise tööloomaga.

0b45023c-a20e-4181-bdc5-af7d7facf7b8_800

Tahvel tuleb tuttavaks saanud neljas värvitoonis – hall, hõbedane, kuldne ja roosa. Tahvel on saadaval nii 32GB, 128GB kui ka 256GB mälumahuga.

Kokkuvõte

Lavale astus taaskord Tim, kes võtab kokku kogu eelmise jutu – keskkonnateemad, tervis, kellad, iPhone SE ja iPad Pro. Tim teatab, et praeguses kohas (kus Steve Jobs tutvustas maailmale revolutsioonilist iPod’i) toimub pressikonverents viimast korda, kuna järgmisel aastal loodetakse kolida hetkel veel valmimisjärgus olevasse Apple’i linnakusse.

Pressikonverents on lõppenud.

Kommentaarid