Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Virtuaalreaalsuse nautimise asemel võid alustada hoopis selle loomisega. Samsung on saanud viimaste aastatega virtuaalreaalsuse jumalaks.

Gear VR-ist on juba välja tulnud teine versioon ja peaaegu kõik Samsungi tippklassi telefonid toetavad virtuaalreaalsust. Digitark on eelnevalt teinud väikese saatelõigu, mis arutleb virtuaalreaalsuse teemal.

Gear 360 on kaamera, millega saab teha 360° videoid ja pilte.

disain

Kerakujuline Gear 360 on ehitatud kaalult kergeks, kuid sobib piisavalt väikeseks tooteks, mis mahub mugavalt ühte kätte ära. 150 grammi kaaluv kaamera alus kasutab tavalist statiivi kinnitust, mille saab kergekäeliselt vahetada välja suuremõõtmelise kolmjalaga. Tootega saab kaasa pisikese harkjala, mille saab asetada tasapinnalisele alusele või hoopis hoida seda käes.

Kaamerat saab seadistada paremal pool asetsevate nuppude abil ning pisike, 0,5-tolline ekraan asub selle peal. Edasi-tagasi klõbistades saab menüüs valida erinevate seadistuste vahel – filmimine, pildistamine või kiirendatud video (ehk timelapse) režiimi.

Rääkides kaamera füüsilistest komponentidest, on kasutajal võimalus vahetada ära aku (1350 mAh) ja MicroSD mälukaart. Aku laadimine toimub Micro-USB kaabli abil, mis on saanud Euroopas standardiks juba 2011. aasta algusest. Aku keskmine kasutusaeg on 50 minutit ehk GoProga sarnane kestvus, kuid seda võib suurendada, kui resolutsioon muuta madalamaks ja kasutada ainult ühte läätse, mitte mõlemat korraga.

andmed

Samsungi 360-kraadine kaamera on mõnus ja väike, teda saab kaunite võtete tegemiseks asetada kõikjale. Foto: Janno Dreger

Mõlemal pool seadmel asub 15 MP (3840 x 1920) kaamera, millega saab väga kõrge resolutsiooniga videopilti salvestada. Video ja pildi panoraami suudab kerakujuline seadeldis luua üksnes 30 MP (7776 x 3888) kaameraga, mis on väga suur pilt, kuid seda peaks saama hiljem virtuaalreaalsuses väga selgelt näha.

Pallikese kaameraid saab kasutada ka eraldiseisvatena. Võid filmida või pildistada ülilainurk-objektiivina (fisheye) ning telefonile pakutavat läätse polegi vaja osta, sest selle seadmega saab teha mitu korda kvaliteetsema pildi.

tarkvara

Samsungi uue kaameraga soovitakse muuta 360° sisu loomine mugavaks, lõbusaks ning lihtsaks ka tavakasutajate jaoks.

Gear 360 töötab kõige paremini Samsungi nutitelefonidega, kuid ühed arendajad suutsid tarkvara luua ka teistesse “tippklassi” telefonidesse. Minul õnnestus saada see tarkvara tööle Huawei P9-s. Gear 360 rakendusele telefonis on olemas ka arvutis sarnane tarkvara nimega Gear 360 Action Director, mille kasutamine on sama lihtne kui lapse jaoks sõrmede ülelugemine.

Alguses oli arusaamine tõepoolest raske, kuid pärast mõningast kasutamist sain teada, kuidas kiiremini ja lihtsamini virtuaalreaalsust kokku panna.

unistused, mis saavad tõeks

Esimesel korral Gear 360 kätte võtmine tekitas minus veidra tunde, sest ma ei kujutanud ette, et tehnoloogia jõuab nii kiirelt areneda. Google Nexus 4 tulekuga tutvustati Photosphere’i, mis tegi sarnaseid sfäärikujulisi pilte, kuid foto tegemiseks tuli igas suunas üks pilt üles võtta ning need seejärel üheks Photo Sphere´i koondpildiks sättida.

Tegin isegi katsetusi ja päris mitmes kohas sai see pilt sooritatud, kuid pidevalt tekkis probleem pildi kokkuõmblemisega ehk tarkvara polnud veel järele arenenud.

Gear 360 on muutnud seda aga jäädavalt, sest tavakasutaja saab kiirelt ja mõne sekundiga luua virtuaalreaalsuse, millest eelmistel aastatel võis ainult unistada.

mugav, kuid veider

Itaalias ringi reisides märkasin kiirelt, et sellele seadmele on vaja karpi või kotti, milles seda kanda. Gear 360 vorm on küll disainitud olema ilus ja lihtne kasutamiseks, kuid seda taskus hoida tekitas parajat peavalu. Küll olid minu püksitaskud liiga väikesed või kui parajalt suured, hakkas kaamera paratamatult ikkagi segama.

Õnneks tuleb Gear 360 pakendis koos väikese kaasaskantava kotikesega, kuhu saate asetada väikese kaamerapallikese. Terve reisi vältel kandsingi seda lõpuks käevangus nagu väikest käekotti.

Kokkuvõte

Kaamera Samsung Gear 360 eestvaatest2Virtuaalreaalsuse loomine on põnev protsess, kuid ikka veel nišiteema. Seda saab endiselt kasutada vaid Samsungi Galaxy-seeria nutitelefonidega.

Tõepoolest võib seda kasutada ka eraldiseisvana, kuid täiskogemuse jaoks oleks vaja Gear 360 rakendust.

Tavakasutajatele loodud väga lihtne virtuaalreaalsuse seade muudab maailma kindlasti, kuid praegu ei näe selleks nii suurt vajadust, kuna telefonid ise suudavad juba piisavalt tõepärase pildi luua. Peame leppima faktiga, et tarbijate elu pole nii põnev, et kogu aeg veel üht lisaseadet peaks kaasas tarima. Aga kes teab, kõik see võib peagi muutuda.

ehk Wise Gadgets on tehnoloogiahuviline, kelle elu eesmärgiks on ühendada kõik vanaemad võrku. Pole möödunud päeva, kus tehnika-laadset vidinat pole katsunud. "2012. aastal hakkasin filmima videoid YouTube'i portaali ning praeguseks hetkeks olen vaadatud tehnikapersoon, kogudes fänne kõikjalt maailmast," selgitab ta. "Üks hea sõber on öelnud mulle kord, et ma hingan ja söön tehnoloogiat. YouTube, Facebook, fotograafia, videod ja tehnoloogia on üks väga suur osa igapäeva elust."

Kommentaarid