Miljon eurot investoriraha teeninud Lingvist õpetab keele selgeks kõigest 200 tunniga

#beetatest #idufirmad #keeleõpe #lingvist

Lingvist on keeleõppeplatvorm, mis läheneb keele õppimisele statistiliselt ning lubab uue keele selgeks õpetada kõigest 200 tunniga.

2013. aastal eestlaste Mait Münteli, Ott Jalakase ning Andres Koerni loodud idufirma Lingvist lubab drastiliselt vähendada keele õppimisele kuluvat aega. Aasta tagasi koguti erinevatelt investoritelt tervelt miljon eurot investeeringuid ning praegu käib tarkvara avalik beetatest.

Idufirma sai alguse, kui üks loojatest, Mait Müntel, tahtis selgeks õppida prantsuse keelt, kuid ükski veebist leitav platvorm ei suutnud seda piisavalt tõhusalt õpetada.

Vähendamaks keele õppimisele kuluvat aega, otsustas ta sellele läheneda statistilise analüüsiga, eesmärgiga leida kõige sagedamini kasutatavad sõnad, et moodustada loogilisi lauseid. Münteli sõnul töötati läbi tohutu hulk andmeid, et välja sõeluda kõik ebaoluline.

Lingvisti eripära seisneb selles, et ta suudab end kohandada vastavalt keeleõppija oskustele ja tasemele, mistõttu on õpitavate sõnade ning väljendite järjekord igale kasutajale erinev.

Screen Shot 2015-09-23 at 21.18.17

Lingvist suudab end kohandada vastavalt keeleõppija oskustele ja tasemele.

Lingvist ei ole idufirmade maastikul küll enam verinoor tegija ning nende beetatestimiseks avatud keskkond on olnud avalik juba mõnda aega.

Kuna on tõenäoline, et peale beetatesti muutub platvorm tasuliseks, siis võta väljakutse vastu ning õpi järgmise 200 tunni jooksul selgeks näiteks prantsuse või inglise keel. Lingvist on lisaks arvutile saadaval ka Apple App Store’is ning Google Play rakenduste poes.

Allikas: Lingvist Raises €1 Million To Reduce The Time It Takes To Learn A New Language

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid