Allikas: Shuttershock

Liikuv kodukontor ehk mida on vaja, et teha tööd asukohast sõltumata

#kaugtöö #kodukontor
3 min lugemine

Moodsad töötamise viisid annavad paljudele võimaluse korraldada elu nii, et tööd ei pea tegema ühes kindlas kohas. Kui töö iseloom seda võimaldab ja on olemas sobiv tehnika, siis tõesti pole piiranguid, kus töötada. Ainus eeldus on, et elekter võiks olemas olla. Ilma selleta läheks keeruliseks üle kümne tunni töötamine. Panime kokku listi komponentidest, millega saab töö tehtud nii Frankfurdi lennujaamas kui ka Saaremaa praamil, rääkimata kodust.

 

Mida on vaja selleks, et teha tööd kohtumisel, auto tagaistmel või kodukontoris?

 

Internet

Kui internetti pole väga suurtes kogustes vaja, võib piisata telefoni hotspot’ist. Muul juhul on mugavaks lahenduseks väike ja kerge kaasaskantav ruuter, näiteks Huawei E5577S, mis võimaldab andmesidekiirust kuni 150 Mbit/s ja mahub taskusse. Kui on vajadus suuremate kiiruste järele, sobib hästi Huawei ruuter B525 4G, mis taskusse ei mahu, kuid lubab kuni 300 Mbit/s kiirust.

Näiteks Telia annab äriklientidele 1,49 euro eest kuus lisa SIM-kaardi, mida kasutada taskuruuteris, tahvelarvutis või sülearvutis ning mis annab võimaluse tööasju ajada ühtemoodi mugavalt nii Eesti metsade vahel kui ka Euroopa teises otsas.

Loe täpsemalt internetimahu jagamise kohta

 

Sülearvuti

Seda võib asendada ka lauaarvuti, kui töö on kindlaks perioodiks koondunud ühte kohta, näiteks kodukontorisse. Palju saab ära teha ka ainuüksi tahvelarvuti ja klaviatuuriga. Mis iganes seadet ka ei kasutaks, peaasi, et aku peaks vastu vähemalt kümme tundi.

 

Pilveruum

Faile, pilte, varukoopiaid on aasta ringi mõistlik hoida mõnes pilveteenuses. Eriti oluliseks muutub see aga just erinevates kohtades töötades. Dropbox või Google Drive – mõlemad on väga head n-ö pilvekettad, kus hoida kõiki olulisi faile, fotosid, dokumente jm, et need oleksid pidevalt kättesaadavad.

 

Projektijuhtimise ja suhtlemise tarkvara

Enne kontorist lahkumist on hea, kui on sissetöötatud sobivad programmid ja tehnikad projektidel silma peal hoidmiseks. Facebook Messengeris tööjuttude ajamine pole kindlasti hea mõte. Selle asemel võiks soovitada Slacki, kus saab vajalikud inimesed koguda sobivasse ringi ning jagada infot just nendega, kelle jaoks on see vajalik. Asana võimaldab püstitada ühiseid eesmärke, jagada ülesandeid inimeste vahel ja jälgida projekti kulgu. Skype’i teel videokoosolekuid pidades on võimalik osapooltele tutvustada PowerPointi esitlusi. Videokõnedeks sobivad Skype, Hangouts ja FaceTime.

 

Muusika

Muusika on tihti asendamatu, et õnnistada töötegemine õige tunde ja sujuva minekuga. Kõige populaarsem muusika striimimise teenus Spotify annab oma täispaketi esimesel kolmel kuul vaid 0,99 euro eest kuus. Miks mitte seda proovida? Sobiv helikandja liikuvasse kontorisse, asugu see kus tahes, on JBL-i Bluetooth veekindel kõlar Charge 3, millega saab lisaks muusika kuulamisele kõnesid vastu võtta ja seda saab kasutada ka valjuhääldina.

 

Vaata veel: Kuidas vältida läbipõlemist, kui tööd saab teha igal pool?

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.